Alpejski PŚ w Levi: Spodziewane zwycięstwo Shiffrin

fot. Meribel Tourisme

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

W Levi dziś panie zainaugurowały PŚ w slalomie. Cóż, faworytka była tylko jedna – Amerykanka Mikaela Shiffrin – i nie zawiodła ona swoich fanów.

Ustawiła już sobie zawody świetnym pierwszym przejazdem, który wygrała z czasem 56,09 sek. – z przewagą 0,72 sek. nad następnymi rywalkami – Szwajcarką Wendy Holdener i obrończynią małej kryształowej kuli Szwedką Fridą Hansdotter. Dalej uplasowały się ze stratą 0,89 sek. Słowaczka Petrą Vlhová (która przebojem wdarła się do czołówki w zeszłym sezonie) i 1,14 sek. – to niewątpliwie niespodzianka – Szwajcarka (zaledwie 18-letnia) Mélanie Meillard.

Pełne wyniki po 1. przejeździe

Drugi przejazd przyniósł pewne przetasowania – Austriaczka Katharina Truppe awansowała z dwudziestej szóstej na piętnastą pozycję, zaś mniej znana Norweżka Maren Skjoeld – z szesnastego, na aż piąte miejsce. Nie będzie go na pewno dobrze wspominać Frida Hansdotter, która – co rzadko jej się zdarza – wypadła z trasy.

Skończyło się jednak tak, jak można było zaplanować. Shiffrin z czasem 1:52.71 wygrała bez większego trudu (niespodzianką był chyba tylko fakt, iż w drugim przejeździe miała „zaledwie” czwarty czas). Na podium zmieściły się tez Holdener ze stratą 0,67 sek. i Vlhova (+0,75 sek.). Dalsze miejsca zajęły bardziej doświadczona rodaczka Vlhovej, czyli oczywiście Veronika Velez-Zuzulová (+1,60 sek.), wspominane Skjoeld (+1,81 sek.) i Meillard (+ 1,87 sek.) – i tylko one zmieściły się w dwóch sekundach. Pierwszą dziesiątkę dopełniły doświadczona Czeszka Sarka Strachova (+2,01 sek.), też całkiem już doświadczona Norweżka Nina Loeseth (+ 2,16 sek. – dwie Norweżki w „10” to akurat niezbyt często spotykana sytuacja), Szwajcarka Michelle Gisin (+2,26 sek.) i jedyna w tym gronie Austriaczka Carmen Thalmann (+2,38 sek.).

Pełne wyniki po 2. przejeździe

Sezon dopiero na starcie, ale jak wspomniano na początku faworytka w slalomie jest tylko jedna. Kiedyś słyszałem, że nie można zawsze wygrywać. Mikaela Shiffrin chyba tego nie słyszała – przynajmniej jeśli chodzi o slalom.

Autor: Jarosław Gracka

2 thoughts on “Alpejski PŚ w Levi: Spodziewane zwycięstwo Shiffrin

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.