Alpejski PŚ w Levi: Slalomistki rozpoczynają rywalizację (lista startowa)

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

Już jutro druga odsłona rywalizacji narciarek alpejskich w Pucharze Świata. W fińskim Levi na start staną slalomistki. Wydarzeniem weekendu jest powrót do rywalizacji Amerykanki Mikaeli Shiffrin, która zaprezentuje się pierwszy raz od styczniowych zawodów w bułgarskim Bansko.

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

W Levi panie będą rywalizowały zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Forma Shiffrin po tak długiej przerwie jest pewną niewiadomą, niemniej w niej należy upatrywać główną kandydatkę do zwycięstwa. Groźna na pewno będzie jej główna rywalka Słowaczka Petra Vlhova czy Szwajcarki Michelle Gisin i Wendy Holdener. Oczywiście zawsze – zwłaszcza na początku tego szaonego sezonu – może zabłysnąć jakaś nowa zawodniczka.

Zarówno jutro, jak i w niedzielę pierwszy przejazd odbędzie się o godzinie 10:15, zaś drugi – o 14:15. Jutro stawi się na starcie 69 zawodniczek, z 19 krajów. Zabraknie wśród nich niestety reprezentantki naszego kraju. Nie jest to jednak niespodzianka. Maryna Gąsienica-Daniel nie specjalizuje się w tej konkurencji, zaś Zuzanna Czapska jest kontuzjowana. Oby pierwsze dwa slalomy sezonu dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń.

lista startowa

źródło: własne