Alpejski PŚ w Levi. Petra Vlhova znów najlepsza. Liderka Pucharu Świata tuż za podium

fot: Sport-IT

Petra Vlhova wygrała slalom rozgrywany w ramach zawodów Pucharu Świata w fińskim Levi. Dla Słowaczki to już czwarte zwycięstwo na trasie Levi Black. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Podium niespodziewanie uzupełniła Niemka Lena Duerr.

fot: Sport-IT

Faworytki górą w pierwszym przejeździe

Na starcie sobotnich zawodów stanęło 78 zawodniczek. Swój sezon rozpoczęła Wendy Holdener. Szwajcarka z powodu kontuzji nie uczestniczyła w gigancie w Sölden. Do pucharowej rywalizacji powróciły także Mikaela Shiffrin i Petra Vlhova. To właśnie one znalazły się na czele tabeli po pierwszym przejeździe. Prowadziła Słowaczka z przewagą 0,11 sek. nad Amerykanką. Świetnie poradziła sobie Andreja Slokar. Obecna liderka Pucharu Świata potwierdziła wysoką formę jaką prezentowała w Lech/Zürs i uplasowała się na trzecim miejscu ze stratą 0,48 sek. Czołówkę uzupełniały Anna Swenn-Larsson, Michelle Gisin, Lena Duerr, Katharina Liensberger i Wendy Holdener. Powody do zadowolenia mieli również gospodarze. Jadąca z 69. numerem Rosa Pohjolainen awansowała do drugiego przejazdu.

Vlhova po raz czwarty

W drugim przejeździe niespodziewanie dobrze pokazały się reprezentantki Niemiec. Emma Aicher awansowała z 19. na 14. lokatę. Jeszcze lepszy wynik uzyskała jej rodaczka Lena Duerr. Drugi wynik przejazdu pozwolił jej się przesunąć na podium. Lepsze od niej okazały się jedynie Mikaela Shiffrin oraz Petra Vlhova, które toczyły ze sobą wyrównaną walkę do samego końca. Ostatecznie najlepsza okazała się Słowaczka, dla której to czwarte zwycięstwo w Levi. Amerykanka przegrała z nią o 0,31 sek. Tuż za podium uplasowała się liderka Pucharu Świata Andreja Slokar.

Weekend pod znakiem slalomu

Po dzisiejszych zawodach prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęła Mikaela Shiffrin. Wszystkie alpejki będą miały okazje poprawić swoje rezultaty już w niedzielę. Na trasie Levi Black zaplanowano bowiem dwa slalomy. Na starcie tak jak i dziś nie zobaczymy reprezentantek Polski.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna