Alpejski PŚ w Levi: Felix Neureuther wygrywa slalom

0

fot. Aquablue71 / CC BY ND

fot. Aquablue71 / CC BY ND

Pierwszy slalom Pucharu Świata mężczyzn w tym sezonie padł łupem Felixa Neureuthera, a obok niego na podium stanęli Henrik Kristoffersen i Mattias Hargin.

Pierwszy przejazd rozpoczął Austriak Michael Matt, który na początku trasy popełnił poważny błąd i nie liczył się już w stawce o zwycięstwo. O sporej niespodziance możemy mówić w przypadku Marcela Hirschera, jadącego z drugim numerem. Sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata mimo niedawnej kontuzji kostki zdołał osiągnąć przyzwoity wynik, bowiem uplasował się na wysokim, czwartym miejscu. Następni zawodnicy: Felix Neureuther i Henrik Kristoffersen pokonali trasę z bardzo dobrymi czasami, ale niespodziewanie przegrali z Brytyjczykiem Davem Rydingiem, który zameldował się na mecie z czasem 50,29 sek.

28 zawodników nie ukończyło pierwszego przejazdu. Blisko wypadnięcia był Aleksandr Choroszyłow, szósty slalomista zeszłego sezonu, jednak zdecydował się kontynuować jazdę, ale ostatecznie nie zakwalifikował się do finałowej trzydziestki. Jedyny z Polaków, Michał Jasiczek z 85. numerem startowym, nie zakwalifikował się do finału, uzyskując 62. czas zawodów.

Wyniki po pierwszym przejeździe

W drugim przejeździe aż 6 alpejczyków wypadło z trasy, między innymi Dave Ryding, mający dużą szansę na zwycięstwo. Z drugiej strony na uznanie zasługuje Jean-Baptiste Grange, który awansował aż o 16 pozycji. Co do Marcela Hirschera – Austriak ostatecznie zajął miejsce 17. miejsce, tracąc do lidera aż 1,32 sek. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Felix Neureuther. Kristoffersen stracił do niego 0,37 sek., a Hargin przegrał drugie miejsce z Norwegiem o zaledwie 0,08 sek.

Wyniki po drugim przejeździe

Następne zawody slalomowe odbędą się  10 grudnia w Val d’Isere.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.