Alpejski PŚ w Levi: Dublet Vlhovej, Shiffrin poza podium

foto: Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images Europe

Petra Vlhova potwierdziła swą wielką formę na początku sezonu 2020/21. Słowaczka, tak jak wczoraj okazała się najlepsza w slalomie w fińskim Levi. Petra wyprzedziła Szwajcarkę Michelle Gisin i Austriaczkę Katharinę Liensberger. Poza podium dziś Mikaela Shiffrin.

foto: Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images Europe’

Vlhova i Gisin ex aequo wygrały pierwszy przejazd. W drugim Słowaczka, która na trasę wyjechała przed Szwajcarką nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. Czas Petry 1:49.05 min. okazał się o 0,31 sek. lepszy od Gisin. Katharina Liensberger straciła pół sekundy do zwyciężczyni awansując na podium z szóstej pozycji. Z podium spadła tym samym druga Szwajcarka Wendy Holdener (+0,79 sek.). Nie udał się start Mikaeli Shiffrin. Był to oczywiście nieudany start na miarę Amerykanki. Po pierwszym przejeździe była czwarte, potem spada na piątą pozycję (+0,03 sek.) tylko o 0,01 sek. wygrywając ze świetnie dysponowaną dziś Franziską Gritsch z Austrii.

W pierwszej “10” znalazły się jeszcze trzecia z wracających do czołówki Austriaczek Katharin Truppe (sekunda straty, awans o pięć miejsc), będąca w dobrej formie i pukająca do czołówki Kanadyjka Laurence St-Germain (+1,22 sek. spadek o trzy pozycje) ex aequo z Woszką Irene Curtoni (awans o dwa miejsca) i Czeszka Martina Dubovska (+1,23 sek., spadek o dwa miejsca). Czeszka wydaje się pukać do światowej czołówki.

Garść statystyk: największy awans względem pierwszego przejazdu zanotowała wracająca po ciężkiej kontuzji Austriaczka Bernadette Schild (z 30. na 20. pozycję). Najbardziej spadła Finka Rosa Pohjolainen (z 14. na 27. miejsce). Siedemnastolatka jednak miała najwyższy numer (63) ze wszystkich zawodniczek w drugim przejeździe i po prostu zależało jej, by zdobyć pierwsze punkty.

wyniki zawodów

źródło: własne