Alpejski PŚ w Lenzerheide: Zwycięstwo Petry Vlhovej w slalomie, Shiffrin z dużą stratą

Fot. rom@nski photo

fot. rom@nski photo / CC BY NC SA

Petra Vlhova zwyciężyła w zawodach alpejskiego Pucharu Świata w slalomie w Lenzerheide. Po raz pierwszy w sezonie na slalomowym podium nie stanęła Mikaela Shiffrin, która miała problemy w końcówce drugiego przejazdu i ominęła tyczkę. Drugie miejsce zajęła Frida Hansdotter, a trzecie Wendy Holdener. 

Pierwszy przejazd przebiegał według podobnego schematu jak wszystkie inne slalomy tego sezonu. Prowadziła Mikaela Shiffrin, a za nią znajdowała się grupa zawodniczek, które zawsze są najbliżej, czyli Holdener, Hansdotter, Meillard, Vlhova i Schild. Najbliżej wyniku Amerykanki była Wendy Holdener, która traciła do Shiffrin 0,65 sek. Trzecie miejsce zajmowała Frida Hansdotter (+0,83 sek.), a czwarte Melanie Meillard (+0,88 sek.). Na pozycji piątej plasowała się Bernadette Schild (+1,07 sek.), a na szóstej Petra Vlhova (+1,12 sek.). Katharina Gallhuber (+1,83 sek.) była siódma, Nina Haver-Loseth (+1,90 sek.) ósma, Erin Mielzynski (+2,17 sek.) dziewiąta, a Emelie Wikström (+2,52 sek.) dziesiąta. Anna Swenn-Larsson, która ostatnio w PŚ spisywała się bardzo dobrze i kończyła slalomy w czołowej dziesiątce, a w tym tygodniu wygrała dwukrotnie slalom w Pucharze Europy, tym razem z trudem awansowała do drugiego przejazdu, zajmując 30. miejsce. Powracająca do rywalizacji po kontuzji Veronika Velez-Zuzulova może specjalnie nie zachwyciła, ale jak na pierwszy start po operacji to spisała się raczej zadowalająco. Na półmetku zmagań Słowaczka zajmowała 21. miejsce (+3,63 sek.). Z powodu kontuzji lewego kolana nie wystartowała Manuela Moelgg. Włoszka ma zapalenie ścięgien i nie chciała ryzykować jazdą w dzisiejszym slalomie.

Wyniki po 1. przejeździe

Prawdziwa walka o podium w drugim przejeździe zaczęła się właściwie od przejazdu Petry Vlhovej. Młoda Słowaczka spisała się rewelacyjnie i miała gorszy czas tylko od Anny Swenn-Larsson. Duży błąd popełniła Bernadette Schild jadąca zaraz po Vlhovej. Austriaczka ominęła bramkę i musiała podchodzić, w związku z czym miała bardzo dużą stratę. Melanie Meillard przegrała z Vlhovą o 0,71 sek., blisko była Frida Hansdotter, która była wolniejsza w dwóch przejazdach o 0,10 sek. Nieco słabiej poradziła sobie Wendy Holdener, która zanotowała stratę 0,52 sek. do Vlhovej, która czekała na miejscu dla liderki już tylko na Mikaelę Shiffrin. Amerykanka jechała w swoim stylu, szybko i bez większych błędów, zmierzając po pewne zwycięstwo. Na trzecim punkcie pomiaru czasu miała przewagę 1,09 sek., ale w końcówce straciła kontrolę nad nartami i ominęła tyczkę, co oznaczało brak wygranej. Shiffrin postanowiła podejść do ominiętej tyczki, ale dojechała ostatecznie ze stratą 13,87 sek. Taka różnica czasowa między nią a Vlhovą nie pozwoliła na zdobycie choćby jednego punktu. Vlhova wygrała zatem drugi slalom w tym sezonie, na drugim miejscu uplasowała się Frida Hansdotter (+0,10 sek.), a na trzecim Wendy Holdener (+0,52 sek.). Czwarta była Melanie Meillard (+0,71 sek.), piąta Nina Haver-Loseth (+1,52 sek.), szósta Katharina Liensberger (+1,73 sek.), a siódma Katharina Gallhuber (+1,80 sek.). W czołowej dziesiątce zmieściły się także Erin Mielzynski na miejscu ósmym, Irene Curtoni na dziewiątym i Denise Feierabend na dziesiątym. Jedenasta była Marina Wallner, a dwunasta Veronika Velez-Zuzulova. W drugim przejeździe Zuzulova miała trzeci czas, co napawa optymizmem przed igrzyskami, które będą zwieńczeniem jej kariery. Velez-Zuzulova poinformowała w rozmowie z ZDF, że był to jej ostatni start w Pucharze Świata, a przed nią jeszcze tylko slalom w Pjongczang. Spory awans zanotowała Anna Swenn-Larsson z trzydziestego na czternaste miejsce. Między nią a Zuzulovą sklasyfikowana została Katharina Truppe.

Wyniki po 2. przejeździe

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.