Alpejski PŚ w Lenzerheide: Zwycięstwo Huetter w super-G

Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

Austriaczka Cornelia Huetter zwyciężyła w przedostatnim super-G w tym sezonie, który miał miejsce w Lenzerheide. Pod nieobecność Lindsey Vonn, która zrezygnowała z dalszych startów z powodu urazu wyraźnej faworytki tych zawodów nie było.

Cornelia Huetter do tej pory jeszcze w Pucharze Świata nie triumfowała, ale jej pierwsze zwycięstwo wydawało się być tylko kwestią czasu. Obecny sezon jest najlepszym w jej karierze i zanim w końcu udało jej się stanąć na najwyższym stopniu podium, dziewięciokrotnie musiała zadowolić się jednym z dwóch pozostałych miejsc w czołowej trójce. Widać było jednak, że wygrana jest już na wyciągnięcie ręki. Drugie miejsce zajęła Fabienne Suter (+0.10 s), która lepiej spisywała się w tym sezonie w zjeździe. Dla doświadczonej Szwajcarki miejsce drugie jest jak na razie najlepszym rezultatem w sezonie 2015/2016 – osiągniętym po raz czwarty. Na trzeciej pozycji znalazła się koleżanka z reprezentacji Cornelii Huetter – Tamara Tippler. Powtórzyła ona swój wynik z poprzednich zawodów supergigantowych z Andory. Uzyskała czas gorszy o 0.35 s gorszy od zwyciężczyni.

Tuż za podium była Tina Weirather. Reprezentantka Liechtensteinu pomimo niezłej postawy straciła trzecie miejsce w klasyfikacji super-G na rzecz Huetter i będzie musiała walczyć o jego odzyskanie w ostatnich zawodach w Sankt Moritz. Na piątym miejscu sklasyfikowano liderkę PŚ Larę Gut, która może być już niemal pewna, że triumfu w klasyfikacji generalnej nikt jej nie odbierze. Szósta była natomiast Włoszka Johanna Schnarf. Dopiero na 18. pozycji zawody zakończyła Viktoria Rebensburg, która ma jeszcze matematyczne szanse na wyprzedzenie Lary Gut w walce o Kryształową Kulę, ale byłyby one dużo większe, gdyby nie dzisiejszy słaby występ.

Pełne wyniki super-G

Jutro w Lenzerheide odbędą się zawody w superkombinacji. W pierwszym przejeździe, który rozpocznie się o godzinie 10:00 zawodniczki będą rywalizować na trasie super-G, a w drugim w slalomie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.