Alpejski PŚ w Lenzerheide: Superkombinacja dla Holdener

Photo credit: Méribel Tourisme via Foter.com / CC BY-NC-ND
Photo credit: Méribel Tourisme via Foter.com / CC BY-NC-ND

To był dobry dzień dla reprezentacji Szwajcarii w Lenzerheide. Na swojej rodzimej ziemi narciarki z tego kraju wykonały świetną robotę w superkombinacji sprawiając ogromną radość miejscowym kibicom. W najlepszej czwórce zawodów znalazło się miejsce dla trzech Szwajcarek, a co najważniejsze ze zwycięstwa cieszyła się jedna z nich – Wendy Holdener.

Pogoda zmusiła organizatorów do zmiany planów. Zamiast supergigantem, dzisiejsze zawody rozpoczęły się od slalomu. Liderką po tej części rywalizacji była Holdener. Drugie miejsce zajmowała Austriaczka Michaela Kirchgsaser ze stratą 0.49 s, a trzecia była zwyciężczyni poprzedniej kombinacji w Soldeu – Marie Michelle Gagnon (+0.67 s). Niezły przejazd zaliczyła także Anne Sophie Barthet (+0.74 s) z Francji, która plasowała się na miejscu czwartym.

Pełne wyniki po 1. przejeździe (slalom)

Holdener wprawdzie w super-G nie brylujei startuje w nim bardzo rzadko (głównie w ramach kombinacji), ale gdy potrzeba to jest w stanie zjechać przyzwoicie. Dziś spisała się na tyle dobrze, aby obronić pierwsze miejsce jakie zajmowała po slalomie. Swojej pozycji nie straciła także Kirchgasser. Nie była ona w stanie odrobić całej straty do Holdener (w super-G zyskała tylko 0.03 s), ale nie dała się też wyprzedzić atakującym z dalszych miejsc Szwajcarkom – Larze Gut i Denise Feierabend. Gut uplasowała się na trzeciej pozycji ze stratą 0.47 s do Holdener, a Feierabend była czwarta z łącznym czasem słabszym o 0.51 s niż zwyciężczyni. Liderka PŚ Lara Gut w super-G była lepsza od Holdener prawie o sekundę. Niewiele gorszy rezultat (o 0.06 s) miała Feierabend. Jednak to nie te dwie alpejski były najlepsze w drugiej części zawodów. W najkrótszym czasie trasę pokonała Amerykanka Laurenne Ross. Drugi wynik należał natomiast do Ricardy Haaser z Austrii. Ross uplasowała się w końcowym rozrachunku na siódmym miejscu, wyprzedzona jeszcze przez Marie-Michelle Gagnon (miejsce piąte) i Anne Sophie Barthet (miejsce siódme). Haaser natomiast zamknęła pierwszą dziesiątkę. Przed nią znalazły się dwie Włoszki: Johanna Schnarf na miejscu ósmym i Francesca Marsaglia na dziewiątym.

Pełne wyniki po 2. przejeździe (super-G)

Dla Holdener to drugie zwycięstwo w karierze i drugie w tym sezonie. Poprzednio triumfowała w slalomie równoległym w Sztokholmie. Wygrana dała jej zwycięstwo klasyfikacji superkombinacji i małą Kryształową Kulę. Wyprzedziła ona obecnie swoją rodaczkę Larę Gut, która jest druga i Michaelę Kirchgasser zajmującą miejsce trzecie. Czwarta jest Marie-Michelle Gagnon. Na piątym miejscu została sklasyfikowana Anne Sophie Barthet ex-aequo z Lindsey Vonn.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.