Alpejski PŚ w Lenzerheide. Supergiganty również odwołane

Międzynarodowa Federacja Narciarska za pośrednictwem swoich portali społecznościowych poinformowała o odwołaniu, zaplanowanych na dzień dzisiejszy supergigantów podczas finałów alpejskiego Pucharu Świata w Lenzerheide. Ta sama sytuacja miała miejsce wczoraj, gdy nie odbyły się zawody w zjeździe.

fot. AP Photo/Gabriele Facciotti

Pogoda od samego początku krzyżuje plany organizatorom. W Szwajcarii alpejczycy nie mieli nawet okazji wyjechać na stok. Mgła i śnieg storpedowały zarówno treningi zjazdu jak i same zawody. Dziś miały odbyć się supergiganty i liczono na poprawę pogody. Niestety ze ścigania w konkurencjach szybkościowych nic już nie będzie. Według regulaminu przełożenie zawodów finałowych na inny termin jest niemożliwe.

Sytuacja ta znacząco utrudniła gospodarzom walkę o Kryształową Kulę. Przed ostatnimi wyścigami sezonu Lara Gut-Behrami oraz Marco Odermatt mieli szansę na zdobycie najważniejszego trofeum. Oboje jednak swoich szans upatrywali w konkurencjach szybkościowych. Ich głowni rywale Petra Vlhova i Alexis Pinturault to mistrzowie techniki. Możemy więc zakładać, że pewnie zmierzają po triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zwycięstwo w klasyfikacji supergigantowej już wcześniej zapewnili sobie Lara Gut-Behrami i Vincent Kriechmayr.

Źródło: informacja własna