Alpejski PŚ w Lenzerheide. Spełnił się czarny scenariusz – zjazdy odwołane

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Koniec niepewności dotyczącej zjazdów w Lenzerheide. Niestety została ona rozwiązana w najgorszy możliwy sposób. Zaplanowane na dziś treningi i zawody zostały odwołane. Oznacza to, iż małe Kryształowe Kule za tę konkurencję trafiają do Włoszki Sofii Goggii i Szwajcara Beata Feuza.

 

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Jak podaje portal Luzernen Zeitung decyzja została podjęta wczesnym rankiem. Powodem jej były ciągłe opady śniegu. Niestety finały sezonu mają napięty harmonogram. Nie pozwoliło to na przesunięcie zawodów, więc ich odwołanie było logiczną konsekwencją takiego stanu rzeczy. Mimo wszystko szkoda, iż regulamin zabrania  poświęcić mniej istotnych zawodów drużynowych, które mają znacznie mniejsze znaczenie dla rywalizacji pucharowej.

W konsekwencji mała Kryształowa Kula za zjazd oficjalnie trafia do Feuza i Goggii. Z perspektywy sezonu jest to rozstrzygnięcie sprawiedliwe. Sytuacja jednak zrobiła się bardzo niekorzystna w walce o Kryształową Kulę dla Szwajcarów Marco Odermatta i Lary Gut-Behrami. Zjazd to konkurencja, w której oboje mieli szanse odrobić sporo punktów do Słowaczki Petry Vlhovej i Francuza Alexisa Pinturaulta. Na razie brak decyzji o odwołaniu pozostałych zawodów, więc pozostaje mieć nadzieję, iż odbędą się zgodnie z harmonogramem. Na jutro zaplanowano supergiganty. O sytuacji w Lenzerheide będziemy informowali na bieżąco.

źródło: luzernenzeitung.ch