Alpejski PŚ w Lenzerheide. Maryna Gąsienica-Daniel powraca do PŚ. W sobotę super G

fot. PolSKI Mistrz

Alpejski Puchar Świata kobiet na najbliższy weekend przenosi się do Lenzerheide, pozostając w Szwajcarii, gdzie alpejki rywalizowały także przed tygodniem. Do rywalizacji po igrzyskach powróci Maryna Gąsienica-Daniel, której zabrakło w ubiegłotygodniowych zmaganiach w Crans-Montanie. 

fot. PolSKI Mistrz

Maryna wystąpii dwukrotnie

Szwajcarskie Lenzerheide gościć będzie najbliższe dwa wyścigi Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. W sobotę odbędzie się tam supergigant, a w niedzielę slalom gigant. W obu konkurencjach wystąpi Maryna Gąsienica-Daniel, dla której jednak zdecydowanie ważniejszy będzie slalom gigant, w którym Polka należy do światowej czołówki. Na przetarcie nasza zawodniczka weźmie też udział w supergigancie, w którym w tym sezonie już dwa razy zapunktowała.

Z plecami już lepiej

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Maryna Gąsienica-Daniel musiała zmagać się także z problemami zdrowotnymi, a mianowicie bólem pleców. Pomimo tego Polka zajęła przyzwoite 26. miejsce w supergigancie w Yanqing. Trener polskiej zawodniczki poinformował, że z plecami jego podopiecznej jest już prawie dobrze, co daje nadzieję, że uda jej się znowu uplasować w czołowej trzydziestce Pucharu Świata, tak jak miało to miejsce tej zimy w Sankt Moritz i Zauchensee.

Włoski pojedynek o Kryształową Kulę

Istnieją spore szanse, że już jutro okaże się, kto zdobędzie małą Kryształową Kulę za supergigant w sezonie 2021/2022. W grze pozostały już tylko dwie zawodniczki, a są to Federica Brignone i Elena Curtoni. Matematyczne szanse miałaby też Sofia Goggia, ale w związku z tym, że w Lenzerheide nie wystąpi, pozbawiła się już jakichkolwiek szans na wywalczenie trofeum. Aktualnie Brignone ma przewagę 103 punktów nad swoją rodaczką Curtoni i do zapewnienia sobie finalnego zwycięstwa wystarczy jej znalezienie się w klasyfikacji sobotnich zawodów przed Eleną. W ostatnim bezpośrednim starciu tych pań, które miało miejsce na igrzyskach, lepsza była Brignone, która zajęła siódme miejsce wobec dziesiątej lokaty Curtoni.

Polka z dalekim miejscem startowym

Maryna Gąsienica-Daniel nie należy oczywiście do faworytek, co odzwierciedla także jej numer startowy. Polka pojedzie jako przedostatnia, z numerem 48. Po niej na trasie pojawi się tylko Bośniaczka Elvedina Muzaferija. Z jedynką wystąpi natomiast Austriaczka Mirjam Puchner. Elena Curtoni otrzymała tym razem numer 5, a Federica Brignone 7. Zawody powinny rozpocząć się punktualnie o godzinie 10:00.

Lista startowa super G

Źródło: własne