Alpejski PŚ w Lenzerheide. Kolejne treningi zjazdu odwołane. Co z zawodami?

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o odwołaniu dzisiejszych treningów zjazdu w Lenzerheide. Nie odbyły się również poniedziałkowe treningi zjazdu przed finałowymi zawodami alpejskiego Pucharu Świata w sezonie 2020/2021, co stawia pod znakiem zapytania przeprowadzenie zawodów, które zaplanowane są na środę. 

fot. Andrea Miola ©

Silny wiatr i śnieżyca uniemożliwiły dziś odbycie się treningów zjazdu kobiet i mężczyzn w Lenzerheide. Ten szwajcarski ośrodek narciarski jest w tym roku gospodarzem finałów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, a szanse na zdobycie dużej Kryształowej Kuli ma wciąż dwoje reprezentantów Szwajcari. Lara Gut-Behrami i Marco Odermatt są aktualnie na drugim miejscu w swoich klasyfikacjach generalnych Pucharu Świata, z niewielkimi stratami do liderów. Kluczowa dla tych zawodników może być jednak sprawa odbycia się zawodów w zjeździe, w których mieliby spore szanse na odrobienie strat do swoich rywali, Lara Gut do Petry Vlhovej, a Marco Odermatt do Alexisa Pinturault.

Z powodu niekorzystnych prognoz pogody już w niedzielę odwołano poniedziałkowe treningu zjazdu kobiet i mężczyzn. Dziś krótko po godzinie 11 poinformowano, że również zaplanowane na wtorek treningi nie odbędą się z powodu silnego wiatru i intensywnych opadów śniegu. Zgodnie z regulaminem, nie jest możliwe przeniesienie zawodów finałowych na inny dzień, w związku z czym ewentualna rywalizacja w zjeździe musiałaby odbyć się jutro albo wcale. Oczywiście przed zawodami w zjeździe musi zostać przeprowadzony przynajmniej jeden trening, a więc w programie na środę należałoby zmieścić dwa treningi, po jednym dla kobiet i dla mężczyzn, a także po jednym wyścigu punktowym. O ile pogoda byłaby w środę bardziej łaskawa, byłoby to jak najbardziej możliwe do zrealizowania, zwłaszcza, że liczba zawodników startujących w finałach jest ograniczona. Decyzja ma zostać podjęta dziś wieczorem po spotkaniu kapitanów drużyn.

Źródło: FIS/fantaski.it