Alpejski PŚ w Lenzerheide. Gigant kobiet i slalom mężczyzn zakończą sezon (listy startowe)

fot. M. Rudzińska

Najlepsi alpejczycy zakończą zmagania w Pucharze Świata sezonu 2020/2021 w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W szwajcarskim Lenzerheide najpierw na trasie Beltrametti pojawią się panie rywalizujące w slalomie gigancie, a następnie panowie w slalomie.

fot. M. Rudzińska

Na starcie giganta kobiet znajduję się dziewiętnaście nazwisk, wśród których można znaleźć Marynę Gasięnice-Daniel. Polka po kontuzji odniesionej w Jasnej wraca do rywalizacji.  Zarówno rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej jak i walce o mała Kryształową Kulę już zapadły, odpowiednio Petra Vhlova i Marta Bassino jutro odbiorą swoje trofea.

Mikaela Shiffrin może zostać trzecią zawodniczką Pucharu Świata 2020/2021 w przypadku swojego zwycięstwa i nie ukończenia zawodów przez Michelle Gisin. Za plecami Marty Bassino odbędzie się rywalizacja o dwa miejsca na podium w klasyfikacji slalomu giganta, o które walczyć będą Tessa Worley, Michelle Gisin, Mikaela Shiffrin, Federica Brignone, Petra Vlhova, Lara Gut-Behrami.

Pierwszy przejazd zaplanowano na 9:00, a drugi na 12:00.

Lista startowa giganta kobiet

Również w rywalizacji mężczyzn najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Zarówno zwycięstwo Alexisa Pinturault w walce o wielką Kryształową Kulę jak i drugie miejsce Marco Odermatta są niezagrożone. Najlepszy w rywalizacji w slalomie Marco Schwarz będzie bronił w swojej koronnej konkurencji trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej przed Loiciem Meillard, Filipem Zubciciem, Henrikiem Kristoffersenem,

Norweg Sebastian Foss Solevag może wyprzedzić Clémenta Noela oraz Ramona Zenhauserna i to pomiędzy tą trójką rozstrzygnie się rywalizacja o drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji slalomu sezonu 2020/2021.

Rozpoczęcie rywalizacji przewidziano na 10:30. Ostatni akord sezonu, czyli drugi przejazd slalomu rozpocznie się o 13:45.

Lista startowa slalomu mężczyzn

Źródło: informacja własna