Alpejski PŚ w Lenzerheide. Drużyny na start (lista startowa)

fot. SImon Bruty for YIS/IOC / CC BY NC SA

Alpejski sezon 2020/21 wszedł w finałową fazę. Niestety w Lenzerheide pogoda torpeduje wszelkie próby rozegrania zawodów. Odwołano już zjazdy i supergiganty. Na jutro zaplanowano zawody drużynowe. Miały być pomostem między konkurencjami szybkościowymi, a mogą zainaugurować szwajcarską rywalizację.

fot. SImon Bruty for YIS/IOC / CC BY NC SA

Rywalizację zaplanowano na godzinę 12. Oczywiście sytuacja może ulec zmianie, co w przypadku tegorocznych finałów jest niestety normą. Na starcie zgłosiło się dziewięć ekip. W 1/8 finału wystartują więc tylko dwie drużyny: Szwecji i Wielkiej Brytanii. Zapewniony w ćwierćfinałach start mają reprezentacje Szwajcarii, Austrii, Włoch, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Słowenii. Rywalizować będą tradycyjnie dwie kobiety i dwaj mężczyźni z każdego kraju.

Drużyny w większości przypadków (a dotyczy to nawet Wielkiej Brytanii) nie zdecydowały się na wystawienie najlepszych zawodników, którzy rywalizować mają w gigantach i slalomach. Oczywiście są wyjątki. Wśród zawodników z czołówki zobaczymy m. in. Włocha Lucę de Aliprandiniego, Niemkę Lenę Duerr i jej rodaka Linusa Strassera, czy Słoweńca Zana Krajneca. Wyjątkiem dotyczącym całej drużyny jest Norwegia. Wystąpią w niej Kristin Lysdahl, Kristina Riis-Johannesen, Leif Kristian Nestvold-Haugen i Sebastian Foss-Solevaag. Skandynawowie (zresztą aktualnie dzierżący tytuł drużynowych mistrzów świata) mogą być głównymi kandydatami do zwycięstwa.

lista startowa

drabinka pucharowa

źródło: własne