Alpejski PŚ w Lech/Zürs. Historyczne podium zawodów równoległych. Gąsienica-Daniel tuż za TOP10

18:26, 13.11.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 18:52, 13.11.2021

Dzisiejsze zawody równoległe kobiet zakończyły się historycznym podium. Każda z alpejek po raz pierwszy bowiem uplasowała się w czołowej trójce pucharowych zmagań. Triumf odniosła Słowenka Andreja Slokar. Drugie miejsce zajęła Thea Stjernesund, a trzecie Kristin Lysdahl. Maryna Gąsienica-Daniel zakończyła rywalizację na 1/8 finału. Polka została sklasyfikowana na jedenastej pozycji.

Premiera na podium

Drugi weekend alpejskiego Pucharu Świata 2021/2022 stoi pod znakiem zawodów równoległych. Zmagania zakończyły już panie. Pod nieobecność m.in. Mikaeli Shiffrin oraz Petry Vlhovej swoją szansę wykorzystały zawodniczki, które w swojej karierze jeszcze ani razu nie stanęły na podium rywalizacji najwyższej rangi. Premierowe zwycięstwo odniosła Słowenka Andreja Slokar. Dla 24-latki to zdecydowanie największy sportowy sukces w życiu. Dzisiaj w finale zmierzyła się z Theą Stjernesund. Norweżka była najszybsza w eliminacjach. Kolejne etapy przechodziła w dobrym stylu. Finalnie jednak musiał uznać wyższość swojej rówieśniczki.

Dobra Maryna

Podium uzupełniła kolejna debiutantka w czołowej trójce - druga z reprezentantek Norwegii Kristin Lysdahl. Ta z kolei o 0,1 sekundy wyprzedziła w małym finale Włoszkę Martę Bassino. W czołowej ósemce uplasowały się również odpowiednio Sara Hector, Marte Monsen, Lena Duerr oraz Tina Robnik. Na jedenastej lokacie zawody równoległe ukończyła Maryna Gąsienica-Daniel. Polka przebrnęła przez fazę eliminacyjną z trzynastym czasem. W 1/8 finału przegrała ze wspomnianą wcześniej Niemką Duerr. To jednak kolejny bardzo dobry występ naszej alpejki.