Alpejski PŚ w Lech/Zürs. Eliminacje w cieniu kontrowersji. Maryna Gąsienica-Daniel z awansem

11:29, 13.11.2021 Kamil Figiel Aktualizacja: 12:07, 13.11.2021

Maryna Gąsienica-Daniel zakwalifikowała się do zawodów równoległych w austriackim Lech/Zuers. Polka zajęła w kwalifikacjach trzynaste miejsce ze stratą +1,01 sekund do zwyciężczyni StjernesundParallel często budzi kontrowersje. Tak też było dzisiaj. Ich źródłem były awarie bramki startowej.

Na starcie kwalifikacji stanęło 46 zawodniczek, co oznaczało 23 pary. Maryna startowała razem z Larą Gut Behrami. W kwalifikacjach, w których liczył się czas, a nie pojedynek z rywalką, Szwajcarka mogła raczej tylko pomóc, a nie przeszkodzić. W pierwszym przejeździe Polka wykręciła piąty czas na trasie czerwonej. Drugi przejazd poszedł trochę słabiej, dało to Marynie ósmy rezultat na niebieskiej trasie. Suma wyników dała naszej alpejce trzynaste miejsce.

Świetnie spisały się Norweżki. Aż trójka zawodniczek z tego kraju awansowała do 1/8 finału. Jedna z nich Thea Louise Stjernesund wygrała eliminacje, a Lysdahl była trzecia. Rozdzieliła je Słowenka Andreja Slokar. Jednym z obowiązków organizatorów na pewno będzie naprawa aparatury startowej. Bramka na trasie czerwonej nie otworzyła się trzykrotnie krzywdząc trzy zawodniczki. Najbardziej ucierpiała Paula Moltzan. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych została wybita z rytmu i w powtórce wyścigu popełniła błąd, który skutkował upadkiem. Tviberg oraz Brunner również nie zostały wypuszczone z bramki. Ich przejazdy też nie wyglądały najlepiej, aczkolwiek możemy gdybać, czy gdyby nie restart to pojechałyby szybciej.

Zawody rozpoczną się o 17:00. Będą rozgrywane metodą pucharową na zasadzie drabinki. Polka w 1/8 finału powalczy z Niemką Leną Duerr. W przypadku, miejmy nadzieję, zwycięstwa Gąsienica-Daniel trafi w ćwierćfinale na kogoś z pary Bassino/Ellenberger.