Alpejski PŚ w Lake Louise: Zjazd kobiet po raz drugi (lista startowa)

fot. Doug Symington / CC BY

fot. Doug Symington / CC BY
fot. Doug Symington / CC BY

Alpejki, które nie są zadowolone z wczorajszego występu w Lake Louise nie będą musiały długo czekać na okazję do poprawy nastroju, zaś te, które nieoczekiwanie znalazły się w czołówce mogą udowodnić, że nie był to żaden przypadek. Dziś w Kanadzie kolejne zawody alpejskiego PŚ kobiet w zjeździe.

Wczorajsza zwyciężczyni – Ilka Štuhec – dzisiaj wystartuje o wiele wcześniej. W pierwszym zjeździe w Lake Louise jechała ona z numerem 29. natomiast dziś pojedzie jako czwarta. Dość szybko przekonamy się zatem czy będzie w stanie powtórzyć świetny rezultat z wczoraj. Nieco dłużej poczekamy na Sofię Goggię, która wczoraj była druga. Włoszka pojedzie z numerem 21. Mimo wszystko faworytką i tak będzie Lara Gut, która na pewno jest bardzo zmobilizowana, aby sięgnąć po zwycięstwo.

Jako pierwsza na trasę East Summit o długości 2996 metrów wyjedzie Węgierka Edit Miklós. Zaraz po niej do rywalizacji włączy się Mirjam Puchner, a następnie Corinne Suter. Wspominana już Lara Gut dostała 7. numer startowy, a Kajsa Kling, która wczoraj była trzecia wystartuje jako 7. Tak jak wczoraj jako 31. pojawi się na trasie liderka PŚ Mikaela Shiffrin.

Pełna lista startowa

Dzisiejszy zjazd rozpocznie się tak jak wczoraj o godzinie 20:30.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.