Alpejski PŚ w Lake Louise: Za dużo śniegu na trasie zjazdu. Trening pań odwołany

fot. Doug Symington / CC BY

fot. Doug Symington / CC BY

Najlepsze na świecie specjalistki od konkurencji szybkościowych nie mogły potrenować dzisiaj na trasie zjazdu w Lake Louise. Obfite opady śniegu spowodowały, że stok nie nadaje się do przejazdów.

Wczoraj w Lake Louise udało się przeprowadzić pierwszy trening. W nim najlepiej poradziły sobie dwie zawodniczki. To Kajsa Lie z Norwegii i Alie McKennis ze Stanów Zjednowczonych, które uzyskały czas 1:52.54 . Dzisiaj potrenować się nie udało. Synoptycy już wczoraj zapowiadali obfite opady śniegu dla ośrodka położonego na zachód od Calgary. Prognozowano opady 5 cm śniegu i silny wiatr do 40 km/h. Przewidywania się sprawdziły i dlatego drugi trening odwołano.

Ostatnią próbę pań zaplanowano na jutro. Zmagania w zjeździe odbędą się w piątek. Dzień później alpejki powalczą o punkty w supergigancie. Dla specjalistek od konkurencji szybkościowych będzie to pierwsza okazja do sprawdzenia się w tym sezonie. Ubiegłej zimy po małą Kryształową Kulę w zjeździe sięgnęła Nicole Schmidhofer, a w super G Mikaela Shiffrin.

Źródło: pipelinenews.ca/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.