Alpejski PŚ w Lake Louise: Triumf Cornelii Huetter, upadek Lindsey Vonn

22:57, 01.12.2017 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 21:59, 18.01.2018

Pierwsze dzień zawodów alpejskiego Pucharu Świata pań w Lake Louise dobiegły końca. Najlepsza na trasie Men`s Olympic była Corinne Huetter. Drugą pozycję zajęła Tina Weirather, a na trzecim miejscu uplasowała się Mikaela Shiffrin. Na swojej ulubionej trasie groźny wyglądający upadek miała Lindsey Vonn.

Na trasie Men`s Olympic w kanadyjskim Lake Louise odbył się pierwszy w tym sezonie zjazd pań. Jako pierwsza na trasę ruszyła Christine Scheyer. Austriaczka na mecie zameldowała się z czasem 1:49,91, co dało jej ostatecznie 12. pozycję w zawodach. Podczas dzisiejszego zjazdu najlepsza okazała się być Cornelia Huetter, dla której jest to drugi triumf w zawodach Pucharu Świata. Reprezentantka Austrii wyprzedziła o 0,09 sek. Tinę Weirather, co nie jest wielką niespodzianką, gdyż zawodniczka z Lichtensteinu bardzo dobrze spisywała się na treningach. Jednak wielkim zaskoczeniem jest trzecie miejsce Mikaela Shiffrin, która jak wiadomo specjalizuje się w konkurencjach technicznych. Aktualna liderka klasyfikacji generalnej do zwyciężczyni straciła 0,3 sek.

Tuż za podium uplasowały się Elena Fanchini (+0,64 sek.), Jacqueline Wiles oraz Sofia Goggia. Siódmą lokatę zajęła Viktoria Rebensburg, ósma była Michelle Gisin, a dziewiąta Lara Gut. Czołową dziesiątkę zamknęła Breezy Johnson (+1,23 sek.).

Groźnie wyglądający upadek podczas przejazdu miała Lindsey Vonn, która zmierzała po 19. triumf w karierze na swojej ulubionej trasie w Lake Louise. Amerykanka przez długi czas leżała w siatkach zabezpieczających stok. Po kilku minutach jednak zdołała wstać o własnych siłach i zjechać na nartach do mety. Jak poinformował U.S. Ski Team, z Lindsey wszystko jest w porządku.

W zawodach nie startowała żadna z reprezentantek Polski.