Alpejski PŚ w Lake Louise: Tina Weirather z najlepszym czasem pierwszego treningu zjazdu

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

Od zawodów alpejskiego PŚ kobiet w Killington minęły zaledwie dwa dni, ale dla alpejek, które łączą jazdę w konkurencjach technicznych ze zjazdem przerwa już się zakończyła. Dziś w Lake Louise przeprowadzono pierwszy trening zjazdu, w którym najszybsza była Tina Weirather. 

W Lake Louise panie będą miały możliwość zjechania po trasie Men’s Olympic aż pięciokrotnie, o ile nie będzie problemów z pogodą. Poza dzisiejszym treningiem czekają je jeszcze dwa kolejne w środę i czwartek, natomiast w piątek i sobotę odbędzie się rywalizacja o punkty PŚ w tej konkurencji. Na pierwszym treningu najlepszy wynik uzyskała Tina Weirather, która nie miała zbyt dobrego początku sezonu w slalomie gigancie. Być może w weekend w Lake Louise poprawi sobie nastrój dobrymi występami w konkurencjach szybkościowych. Na drugim miejscu uplasowała się Włoszka Elena Fanchini, która była gorsza o 0,02 sek. Tylko o 0,01 sek. słabszy czas od Fanchini miała jej rodaczka Sofia Goggia, która uplasowała się na trzecim miejscu. Czwarta była Viktoria Rebensburg (+0,13 sek.), piąta Johanna Schnarf, a szósta Lara Gut. Na kolejnych trzech miejscach znalazły się Amerykanki, kolejno: Breezy Johnson, Lindsey Vonn i Stacey Cook. Na dziesiątym ex aequo sklasyfikowane zostały Verena Stuffer i Jacqueline Wiles. Dla kilku zawodniczek start w PŚ w Lake Louise będzie powrotem długiej przerwie spowodowanej kontuzją, m.in. dla Anny Veith, Laurenne Ross, Cornelii Hütter, Nadii Fanchini czy Edit Miklós. Z tego grona najlepiej spisała się Hütter, która zajęła 16. miejsce. W Lake Louise pojawiła się także liderka PŚ Mikaela Shiffrin, która w zjazdach nie pokazuje się zbyt często. W poprzednim sezonie wystartowała tylko w Lake Louise w tej konkurencji. Dziś najlepsza slalomistka świata zajęła 20. miejsce.

Niestety na treningu zdarzył się też bardzo nieprzyjemny wypadek Norweżki Marii Theresy Tviberg. Została ona zabrana helikopterem do szpitala. Na razie nie wiadomo jakie są jej obrażenia.

Pełne wyniki 1. treningu zjazdu

Drugi trening rozpocznie się jutro o godzinie 20:00.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.