Alpejski PŚ w Lake Louise. Sofia Goggia z pierwszym czasem treningu

fot. Andrea Miola ©

Włoszka Sofia Goggia uzyskała najlepszy czas pierwszego treningu zjazdu w Lake Louise. W tym tygodniu odbęda się tam pierwsze w sezonie zawody szybkościowe alpejskiego Pucharu Świata kobiet, do których panie właśnie przygotowują się uczestnicząc w treningach. W planie na najbliższe dni są jeszcze dwa treningi, a od piątku trwać będzie walka o zwycięstwa. 

fot. Andrea Miola ©

Goggia znów bezkonkurencyjna

Dwoje zawodów kobiet w zjeździe w Lake Louise poprzedzić mają trzy treningi, z których pierwszy odbył się dzisiaj. Zaskoczenia nie było jeśli chodzi o zawodniczkę, która uzyskała najlepszy czas treningu, gdyż była nią Sofia Goggia. Linię mety przecięła ona po 1 minucie 52 sekundach i 26 setnych sekundy przebywania na trasie. W poprzednim sezonie to właśnie Goggia sięgnęła po małą kryształową kulę za zjazd, nawet pomimo doznania kontuzji w trakcie sezonu. Drugie miejsce po dzisiejszej próbie zajęła kolejna bardzo utytułowana zawodniczka, a mianowicie Ilka Stuhec. Słowenka przystąpiła do treningu jako pierwsza i pozostawała niepokonana aż do przejazdu Goggii, która jechała z numerem 13 i wyprzedziła Ilkę o 0,30 sek. W czasie krótszym od tej dwójki trasy zjazdowej nie przejechała już żadna zawodniczka. Czołową trójkę uzupełniła Szwajcarka Joana Hählen (+0,58 sek.), a czwarta była Breezy Johnson (+0,76 sek.). Poniżej 1 sekundy straty do Goggi miała także Kira Weidle (+0,90 sek.), która trening ukończyła na piątym miejscu.

Gut z hamulcem, powrót Shiffrin

Jedna z głównych faworytek zjazdu, Lara Gut-Behrami, w pierwszym treningu nie znalazła się w czołówce, będąc sklasyfikowaną dopiero na 29. miejscu ze stratą 3,05 sek., tylko o jedno miejsce wyżej od Bośniaczki Elvediny Muzaferiji.  Jednak to nie w treningach zyskuje się zwycięstwa i punkty, więc fani Szwajcarki na razie nie muszą się o nic martwić. Do udziału w zjazdach powraca Mikaela Shiffrin, której nie oglądaliśmy w tej konkurencji przez cały poprzedni sezon. W pierwszym oficjalnym teście po długiej przerwie wypadła przyzwoicie, zajmując 17. lokatę (+1,90 sek.).

Pozostał dwa treningi

Kolejne dwa treningi zjazdu kobiet w Lake Louise odbędą się w środę i czwartek, wieczorem czasu polskiego. W piątek o godzinie 20:30 rozpoczną się pierwsze zjazdowe zawody, a w sobotę o tej samej godzinie powinniśmy oglądać pierwszą zawodniczkę wyruszającą na trasę drugiego zjazdu. W niedzielę już o 18:30 przeprowadzony zostanie pierwszy w sezonie supergigant. W kanadyjskich zawodach nie będzie startować żadna reprezentantka Polski.

Wyniki 1. treningu zjazdu

Źródło: własne