Alpejski PŚ w Lake Louise: Rebensburg najlepsza w super G, Shiffrin dopiero dziesiąta

fot. Are2019.com

fot. Are2019.com

Osiemnastym zwycięstwem w karierze Viktorii Rebensburg zakończył się pierwszy w tym sezonie supergigant zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. W Lake Louise obok Niemki na podium stanęły Włoszka Nicol Delago i Corinne Suter ze Szwajcarii.

Viktoria Rebensburg pokonała dzisiaj wszystkie rywalki na trasie supergiganta w Lake Louise. Niemka uzyskała czas
1:20.00 i mogła cieszyć się z osiemnastej wygranej w swojej karierze. Za reprezentantką naszych zachodnich sąsiadów uplasowały się zawodniczki z Włoch i Szwajcarii. Dość niespodziewanie druga była Nicol Delago, która ruszała z dopiero trzydziestym pierwszym numerem. Włoszka straciła do Niemki 0,35 sek. To drugie podium Nicol w karierze, ale premierowe w supergigancie. Corinne Suter, która straciła do Rebensburg 0,42 sek., ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium. Stephanie Venier, która straciła do pierwszej lokaty 0,53 sek., z pewnością zawody skończyła niepocieszona. Przez długi czas była bowiem trzecia, ale ostatecznie uplasowała się tuż za podium. Mirjam Puchner z Austrii zajęła piąte miejsce, a do “pudła” zabrakło 0,35 sek. Tamara Tippler musiała cieszyć się z piątego miejsca. Jej strata do pierwszej lokaty wyniosła 1,06 sek.

Na siódme miejsce zasłużyła dziś Federica Brignone. Włoszka z Tippler przegrała o ledwie 0,01 sek. Nicole Schmidhofer także niewiele straciła do szóstej rodaczki, bowiem dokładnie 0,04 sek i zajęła ósmą pozycję. Dość daleko sklasyfikowana została jedna z faworytek supergiganta w Lake Louise – Mikaela Shiffrin. Amerykance przejazd nie wyszedł idealnie i zajęła dopiero dziesiątą lokatę. Jej strata to 1,18 sek. Tuż przed nią uplasowała się inna dobra zawodniczka – Tina Weirather. Reprezentantce Liechtensteinu do zwyciężczyni brakło 1,11 sek.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Alpejski PŚ w Lake Louise: Rebensburg najlepsza w super G, Shiffrin dopiero dziesiąta

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.