Alpejski PŚ w Lake Louise: Przed nami pierwszy w sezonie zjazd kobiet (lista startowa)

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Już dzisiaj o 20:30 odbędzie się pierwszy zjazd kobiet w tym sezonie. Do rywalizacji w Lake Louise przystąpi 56 zawodniczek.

Po raz pierwszy od lutowych mistrzostw świata w St. Moritz na pucharowej trasie pojawi się Anna Veith. Utytułowana Austriaczka po poważnym urazie kolana i dwóch operacjach w końcu czuje się na siłach, by powrócić do ścigania się. Niewiele można powiedzieć o jej aktualnej formie, jednak na treningach zajęła kolejno 21. i 16. miejsce.

W zeszłym roku na trasie Men’s Olympic triumfowała Ilka Stuhec, lecz Słowenka nie pojawi się na starcie z powodu kontuzji. Wobec jej nieobecności na faworytkę wyrasta Tina Weirather, która podczas próbnych zjazdów spisywała się bardzo dobrze – we wtorek okazała się najlepsza, a w czwartek znalazła się na 3. pozycji. Nie należy zapominać o legendarnej Lindsey Vonn, ponieważ  z pewnością będzie walczyć o zwycięstwo. Dwukrotna medalistka olimpijska wygrywała w Lake Louise aż 18 razy. W zawodach nie weźmie udziału żadna reprezentantka Polski.

Podczas wyścigu spodziewane są lekkie opady śniegu i dosyć niska temperatura, dochodząca do -10⁰ Celsjusza.

Lista startowa

 

Źródło: informacja własna.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.