Alpejski PŚ w Lake Louise: Przed nami pierwszy supergigant w sezonie (lista startowa)

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

Trwa rywalizacja pań w Pucharze Świata w kanadyjskim Lake Louise. Dziś narciarki rywalizować będą w pierwszym w tym sezonie supergigancie. 

W ten weekend na trasie Men’s Olympic w Lake Louise dwa zwycięstwa w zjeździe odniosła Nicole Schmidhofer, dla której były to pierwsze triumfy w karierze. Austriaczka przed rokiem również stała na podium zawodów w Lake Louise, właśnie w supergigancie. Wygrała wówczas Tina Weirather przed Larą Gut. Weirather zwyciężyła w klasyfikacji supergiganta w poprzednim sezonie. Czy tym razem zawodniczka z Lichtensteinu zawalczy o zwycięstwo?

Na liście startowej znalazły się 54 zawodniczki. Nie zabrakło takich nazwisk jak wcześniej wspomniane Tina Weirather i Lara Gut a także Anna Veith czy Michelle Gisin, które mogą powalczyć o dobry rezultat. Nie można również pominąć Włoszek z Federicą Brignone na czele. Do rywalizacji po roku przerwy powróciła także Słowenka Ilka Štuhec, która w swoim dorobku ma miejsca na podium w supergigancie. Jako pierwsza na trasę wyruszy Niemka Viktoria Rebensburg.

Lista startowa

Liderką Pucharu Świata pozostaje Mikaela Shiffrin. Amerykanka nigdy jednak nie stała na podium zawodów w supergigancie. Specjalistka od slalomu zapowiadała przed sezonem, że tym razem trenowała również konkurencje szybkościowe. Jaki rezultat uzyska w Lake Louise? Początek zawodów o godz. 19:00.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.