Alpejski PŚ w Lake Louise: Pierwszy trening zjazdu dla Innerhofera

23:01, 21.11.2018 Anna Felska Aktualizacja: 08:42, 22.11.2018

Za nami pierwszy trening zjazdu przed zawodami alpejskiego Pucharu Świata w Lake Louise, które odbędą się w nadchodzący weekend. Dzisiaj na kanadyjskiej trasie najszybszy był reprezentant Włoch - Christof Innerhofer.

Na liście startowej pierwszego treningu zjazdu w Lake Louise pojawiło się 83. zawodników. Najszybszy był wicemistrz olimpijski w tej konkurencji z Soczi - Christof Innerhofer, który pokonał trasę w czasie 1:47.57. Drugi wynik uzyskał Austriak Matthias Mayer, który do Włocha stracił tylko 0,08 s. Trzecie miejsce zajął drugi reprezentant Austrii - Otmar Striedinger (+0,44).

Tuż za czołową trójką ze stratą 0,66 s uplasował się Norweg Kjetil Jansrud. Piąty wynik uzyskał reprezentant Niemiec Dominik Schwaiger (+0,76), a szósty Francuz Johan Clarey (+0,78). W pierwszej dziesiątce na kolejnych miejscach znaleźli się również: Aksel Lund Svindal (+0,84), Beat Feuz (+0,85), Thomas Dressen (+0,88) i Patrick Kueng (+0,91). Stratę mniejszą niż 1 sekunda do Innerhofera uzyskali także Johannes Kroel (+0,97) i Mario Caviezel (+0,98).

Poważny wypadek na treningu miał Kanadyjczyk Manuel Osborne-Paradis, który został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

Pełne wyniki 1. treningu zjazdu

Na jutro i pojutrze zaplanowano kolejne treningi zjazdu, które rozpocząć się mają o 20:15. W Lake Louise nie startują reprezentanci Polski.