Alpejski PŚ w Lake Louise: Pierwszy supergigant sezonu, czy Mikaela Shiffrin zdoła stanąć na podium w kolejnej konkurencji? (lista startowa)

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola


Przed nami trzeci, ostatni dzień rywalizacji w kanadyjskim Lake Louise. Zawodniczki po dwóch dniach zmagań w zjeździe dziś powalczą w pierwszym supergigancie tego sezonu. Początek rywalizacji o godz. 19:00.

Dziś w Lake Louise na trasie Men’s Olympic odbędzie się pierwszy w tym sezonie supergigant. Ostatnie dwa dni rywalizacji w zjeździe były bardzo zaskakujące, a jak będzie dziś?

W piątkowym zjeździe triumfowała Cornelia Hütter przed Tiną Weirather oraz Mikaelą Shiffrin. W sobotę jednak Amerykanka była górą i to ona odniosła pierwsze zwycięstwo w zjeździe, wyprzedzając Viktorię Rebensburg oraz Michelle Gisin.

W ubiegłym roku w supergigancie najlepsza była Lara Gut, która odniosła wtedy swój jubileuszowy, dwudziesty triumf w zawodach Pucharu Świata. Drugą pozycję zajęła Tina Weirather, a trzecia była Sofia Goggia.

Ostatnie dni rywalizacji były tak nieprzewidywalne, że trudno właściwie powiedzieć, kto tak naprawdę może zaliczać się do grona faworytek. Warto dodać, że jeśli Mikaela Shiffrin dzisiejsze zawody zakończy w czołowej trójce, to będzie jedną z niewielu alpejek w historii, które stawały na podium we wszystkich dyscyplinach alpejskich.

Na liście startowej pojawiło się 53 nazwiska. Z numerem pierwszym na trasę Men’s Olympic ruszy Tessa Worley.

Pełna lista startowa

Pierwszy supergigant tego sezonu rozpocznie się o godz. 19:00.

Program PŚ w Lake Louise 2017 (transmisje TV)

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Mikaela Shiffrin, która nad drugą Viktorią Rebensburg ma 149 punktów przewagi. Trzecią pozycję wciąż zajmuje nieobecna w Lake Louise Petra Vlhova (221 pkt). Kolejno na czwartym, piątym i szóstym miejscu sklasyfikowane są Cornelia Hütter (150 pkt), Frida Hansdotter (141 pkt) oraz ex aequo Michelle Gisin i Tina Weirather (134 pkt). Na ósmej pozycji plasuje się aktualnie Stephanie Brunner (132 pkt), dziewiąta jest Manuela Moelgg (129 pkt)., a czołową dziesiątkę klasyfikacji generalnej zamyka Tessa Worley, z dorobkiem 120 punktów.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.