Alpejski PŚ w Lake Louise. Ortlieb najszybsza na trzecim treningu

fot: Bill Rand / CC BY

Dziś najlepsze narciarki świata przystąpili do trzeciego i ostatniego treningu przed piątkowym konkursem Pucharu Świata. W dzisiejszych próbach najszybszy była z czasem 1:48.79, Nina Ortlieb. Już jutro inauguracja konkurencji szybkościowych w Pucharze Świata kobiet.

fot:
Bill Rand
/ CC BY

Dzisiejszy zjazd był próbą generalną przed jutrzejszymi zawodami w kanadyjskim kurorcie. Przedwczoraj najszybsza była Sofia Goggia, a wczoraj Mirjam Puchner. W trzecim treningu najlepsza na trasie  okazała się inna Austriaczka Nina Ortlieb. Drugi czas przejazdu osiągnęła Corinne Suter ze stratą 0,33 s.  Na trzeciej pozycji uplasowała się Słowenka IIka Stuhec. Na czwartym miejscu ze stratą 1.16 s. została sklasyfikowana Sofia Goggia, a na piątym Niemka Kira Weidle.

Weekend z nartami

Ten weekend będzie intensywny pod względem startów  w Lake Louise. Już w piątek o godz. 20:00 rozpocznie się pierwszy konkurs zjazdu pań w tym sezonie. W  sobotę o 20:30 po raz drugi zobaczymy kobiety  na starcie w tej konkrecji. A w niedziele za to,  o godz. 19:00 obejrzymy jedyny  podczas kanadyjskiego weekendu super gigant.

Wyniki

Źródło: Informacja własna