Alpejski PŚ w Lake Louise. Odwołano piątkowy zjazd mężczyzn

fot: Bill Rand / CC BY

Dziś w Lake Louise odbyć się miały pierwsze zawody w zjeździe w Pucharze Świata 2021/2022 w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Niestety tak się nie stanie, gdyż zawody zostały odwołane na ponad dwie godziny przed ich zaplanowanym rozpoczęciem. 

fot: Bill Rand / CC BY

Pogoda górą

Według pierwotnych planów w piątkowy wieczór czasu europejskiego, a w samo południe czasu lokalnego, w Lake Louise na trasę zjazdu miał wyruszyć pierwszy zawodnik. Jednak w związku z niekorzystymi warunkami pogodowymi, przede wszystkim za sprawą obfitych opadów śniegu, rywalizacja musiała zostać odwołana. Choć od samego rana w Kanadzie pracowano nad przygotowaniem stoku do zmagań alpejczyków, to zapewnienie komfortowych i przede wszystkim bezpiecznych warunków na dziś stało się niewykonalne.

W sobotę kolejna szansa

Kolejne zawody mężczyzn w zjeździe zaplanowane były na sobotę i ta pozycja nadaj widnieje w kalendarzu FIS. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem uda się poskromić naturę lub natura sama pozwoli na przeprowadzenie wyścigu. Nie wiadomo na razie gdzie i kiedy mogłyby odbyć się alternatywne zawody dla odwołanego piątkowego zjazdu. Z pewnością FIS będzie chciał znaleźć dodatkowy termin dla tej rywalizacji.

Źródło: własne