Alpejski PŚ w Lake Louise. Odermatt zmiażdżył konkurencję. Paskudny upadek Mauro Caviezela

Marco Odermatt wygrał zwody supergiganta rozgrywanego w ramach alpejskiego Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Lake Louise. Drugie miejsce zajął Aleksander Aamodt Kilde, tracąc 0,38 sek. Podium uzupełnił Matthias Mayer, który ze zwycięzcą przegrał 0,78 sek. Źle wyglądający upadek zaliczył Mauro Caviezel, który został odtransportowany do szpitala na dalsze badania.

Szczęście nie dopisywało im także w Lake Louise, gdzie początkowo planowano rozegrać jeden zjazd i dwa supergiganty. Na przeszkodzie po raz kolejny stanęła pogoda oraz zły stan techniczny trasy. W konsekwencji w sobotę rozegrano zjazd, natomiast w niedzielę supergigant, do którego przystąpiło 63 alpejczyków.

Niezwykła moc lidera

W zawodach triumfował Marco Odermatt. Lider Pucharu Świata świetnie poradził sobie z trasą w Lake Louise. Nie pozostawił rywalom złudzeń i dodał do swojego dorobku kolejny znaczący wynik. Przypomnijmy, że Szwajcar wywalczył także trzecie miejsce podczas sobotniego zjazdu i triumfował w inauguracyjnym gigancie w Sölden. Drugie miejsce w niedzielnej rywalizacji zajął Aleksander Aamodt Kilde. Obrońca małej Kryształowej Kuli za supergigantowe zwycięstwo do Odermatta stracił 0,38 sek. Na trzeciej pozycji uplasował się Matthias Mayer, przegrywając 0,78 sek. z triumfatorem. Czwarte miejsce przypadło Vincentowi Kriechmayrowi. Za utytułowanym Austriakiem znaleźli się Andreas Sander, Matthieu Baillet, Nils Allegre i Stefan Rogentin. Oni jednak stracili już ponad sekundę do końcowego zwycięzcy.

Pechowy Caviezel

Nieszczęśliwie swój start w Lake Louise zakończył Mauro Caviezel, który jechał z numerem 8. Szwajcar podczas swojego przejazdu stracił równowagę i zaliczył niebezpieczny upadek. Dość długo nie podnosił się ze stoku i ostatecznie został odtransportowany do szpitala. Dwa lata temu uległ on wypadkowi w Garmisch-Partenkirchen, wtedy doznał urazu mózgu. Kontuzja wykluczyła go z udziału w zawodach na resztę sezonu.