Alpejski PŚ w Lake Louise: Nicole Schmidhofer wraca do wygrywania w zjeździe

fot. Andrea Miola ©

fot. Andrea Miola ©

Austriaczka Nicole Schmidhofer zwyciężyła w drugim zjeździe, rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Lake Louise. Na podium znalazły się także Mikaela Shiffrin oraz Francesca Marsaglia. 

W Lake Louise odbył się dziś drugi zjazd pań, który podobnie jak wczorajszy rozpoczął się z opóźnieniem, z powodu porannych opadów śniegu, choć na szczęście na dłuższej trasie niż miało to miejsce dzień wcześniej. Po niezłym, aczkolwiek nie wybitnym występie w piątek, dziś na wyżyny swoich zjazdowych umiejętności wspięła się Nicole Schmidhofer, która po rocznej przerwie odniosła kolejne, trzecie zwycięstwo w zjeździe w Pucharze Świata. Poprzednio w tej konkurencji wygrała także w Lake Louise, dwukrotnie w sezonie 2018/2019, a zatem nietrudno zauważyć, że wszystkie zjazdowe triumfy odniosła na jednej trasie. Bardzo blisko pokonania Schmidhofer była Mikaela Shiffrin. Amerykanka świetnie przejechała pierwszą połowę trasy, mając nawet 0,30 sek. przewagi nad Austriaczką. W końcówce popełniła jednak kilka istotnych błędów, które spowodowały stratę czasu i w efekcie czas gorszy o 0,13 sek. na mecie. Miłym zaskoczeniem był występ Franceski Marsaglii, która po raz pierwszy w karierze spisała się na miarę podium. Włoszka miała już za sobą 181 startów w Pucharze Świata, ale nigdy wcześniej nie udało jej się zająć miejsca wyższego niż szóste. Dziś Marsaglia wykonała bardzo dobry przejazd i skorzystała z dobrych warunków, co dało jej trzecie miejsce ze stratą 0,43 sek. do zwyciężczyni.

Po raz kolejny szybko z trasą zjazdu w Lake Louise uporała się Ester Ledecka. Tym razem do podium zabrakło jednak 0,02 sek. Czeszka zainkasowała jednak wystarczająco dużo punktów za czwarte miejsce, aby pozostać na pozycji liderki klasyfikacji zjazdu. Na miejscu piątym uplasowała się Corinne Suter (+0,56 sek.), która niewątpliwie miała ochotę na coś więcej. Szósta była Kira Weidle, siódma Romane Miradoli, a ósma Tamara Tippler.

Niestety podczas zawodów nie zabrakło nieprzyjemnych wypadków. Równowagę podczas jednego ze skoków straciła Stephanie Venier i w efekcie zaliczyła upadek kończąc swą jazdę w siatkach bezpieczeństwa. Tuż przed metą, po całkiem dobrej jeździe upadła Kajsa Vickhoff Lie, niwecząc w ten sposób szansę na miejsce w czołowej dziesiątce. Mety nie osiągnęły także m.in. Nicol Delago i Michaela Wenig.

Wyniki drugiego zjazdu kobiet w Lake Louise

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.