Alpejski PŚ w Lake Louise: Nicole Schmidhofer najszybsza w ostatniej próbie przed zawodami

fot. Nicole Schmidhofer

fot. Nicole Schmidhofer

Podczas gdy w Beaver Creek panowie mogli wziąć udział w tylko jednym treningu przed zawodami alpejskiego PŚ odbywającymi się w tym tygodniu, panie w Lake Louise wykonały jak na razie pełen program, który zawierał także czwartkowy trening zjazdu – ostatni przed piątkowymi i sobotnimi zawodami o pucharowe punkty. Najlepszy czas uzyskała w nim Austriaczka Nicole Schmidhofer.

Trasa zjazdowa w Lake Louise dziś ponownie była otwarta dla narciarek startujących w Pucharze Świata. Przeprowadzono na niej trzeci trening, który był ostatnią okazją dla zawodniczek, aby wykonać mierzony przejazd przed zawodami w zjeździe, które odbędą się w piątek i w sobotę.  Najlepszym rezultatem mogła tym razem pochwalić się mistrzyni świata w supergigancie, Nicole Schmidhofer. Na drugim miejscu sklasyfikowana została reprezentantka Liechtensteinu Tina Weirather, której czas był gorszy o 0,32 sek. od Schmidhofer. Trzecia była Niemka Kira Weidle, najlepsza podczas wczorajszego treningu. Jej strata do pierwszego miejsca wyniosła 0,49 sek. Na czwartym miejscu uplasowała się liderka PŚ Mikaela Shiffrin, której obecność w czołówce zjazdu chyba już nikogo nie dziwi. Piąta była powracająca po sezonie przerwy Ilka Stuhec – najlepsza w zjeździe w Pucharze Świata za sezon 2016/2017, aktualna mistrzyni świata. Taki sam czas jak Stuhec uzyskała także Ramona Siebenhofer. W Lake Louise nie startuje żadna reprezentantka Polski.

Wyniki 3. treningu zjazdu

Jutrzejsze zawody kobiet w zjeździe rozpoczną się o godzinie 20:30. O tej samej porze i w tej samej konkurencji wystartują zawodniczki w sobotę, natomiast w niedzielę rywalizować będą w super G.

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.