Alpejski PŚ w Lake Louise: Mistrzyni Świata w snowboardzie z najlepszym czasem treningu

22:35, 30.11.2017 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 21:59, 18.01.2018

Za nami drugi trening zjazdów w kanadyjskim Lake Louise. Najszybsza na trasie Men`s Olympic okazała się reprezentantka Czech - Ester Ledecka.

Właśnie zakończył się drugi z trzech zaplanowanych treningów w Lake Louise. Jak wiadomo, trening zaplanowany na środę został odwołany ze względu na zbyt obfite opady śniegu. We wtorek najlepsza na trasie Men`s Olympic była Tina Weirather. Dziś reprezentantka Lichtensteinu uplasował się na trzeciej pozycji. Jak widać, Tina będzie się liczyć w walce o zwycięstwo w najbliższych dniach rywalizacji. Dzisiejszy trening jednak nie należał do Weirather, a do niesamowitej reprezentantki Czech Ester Ledeckiej, która jest nie tylko narciarką alpejską, ale również snowboardzistką z wielkimi sukcesami (jest aktualną Mistrzynią Świata z 2017 roku w slalomie równoległym z 2017 roku, a w ubiegłym sezonie drugi rok z rzędu zwyciężyła w klasyfikacji łącznej slalomu i giganta równoległego Pucharu Świata w snowboardzie). Tuż za Ledecką, ze stratą 0,15 sek. uplasowała się Amerykanka Lindsey Vonn, która już jutro może powalczyć o 19. triumf Pucharu Świata na tej trasie. Trzecią pozycję zajęła już wcześniej wspomniana, Tina Weirather, która do Czeszki straciła 0,54 sek.

Za czołową trójką dzisiejszego treningu uplasowały się kolejno Cornelia Huetter (+0,64 sek.), Breezy Johnson oraz Elena Fanchini, która od wtorkowej zwyciężczyni była gorsza o zaledwie 0.02 sek., co dało jej drugą pozycje. Dziś jednak Włoszka straciła znacznie więcej, bo 1.15 sek. Siódmy czas uzyskała Jacqueline Wiles (+1,37 sek.), ósma była Kira Weidle, a dziewiąta Alice McKennis. Czołową dziesiątkę zamknęła Ramona Siebenhofer (+1,43 sek.).

Aktualna liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin była dziś 12. (+1,56 sek.) ex aequo z Nicole Schmidhofer oraz Vereną Stuffer, co można uznać za pory sukces nawet jeśli to tylko trening, gdyż jak wiadomo Shiffrin specjalizuje się w konkurencjach technicznych i rzadko kiedy startuje w zjeździe. Oby Amerykance tak powiodło się w zawodach.

W dzisiejszym treningu wzięło udział 58 zawodniczek, z czego 5 nie ukończyło przejazdu.

Nieszczęśliwy upadek zaliczyła reprezentantka gospodarzy Marie-Michele Gagnon, która najprawdopodobniej doznała urazu ramienia. Kanadyjka natychmiast przewieziona została do szpitala.

Pełne wyniki 2. treningu zjazdu

Już jutro pierwszy dzień rywalizacji Pucharu Świata w Lake Louise. O godz. 20:30 zawodniczki ruszą do pierwszego w tym sezonie zjazdu.