Alpejski PŚ w Lake Louise: Mistrzyni Świata w snowboardzie z najlepszym czasem treningu

Za nami drugi trening zjazdów w kanadyjskim Lake Louise. Najszybsza na trasie Men’s Olympic okazała się reprezentantka Czech – Ester Ledecka.

Właśnie zakończył się drugi z trzech zaplanowanych treningów w Lake Louise. Jak wiadomo, trening zaplanowany na środę został odwołany ze względu na zbyt obfite opady śniegu. We wtorek najlepsza na trasie Men’s Olympic była Tina Weirather. Dziś reprezentantka Lichtensteinu uplasował się na trzeciej pozycji. Jak widać, Tina będzie się liczyć w walce o zwycięstwo w najbliższych dniach rywalizacji. Dzisiejszy trening jednak nie należał do Weirather, a do niesamowitej reprezentantki Czech Ester Ledeckiej, która jest nie tylko narciarką alpejską, ale również snowboardzistką z wielkimi sukcesami (jest aktualną Mistrzynią Świata z 2017 roku w slalomie równoległym z 2017 roku, a w ubiegłym sezonie drugi rok z rzędu zwyciężyła w klasyfikacji łącznej slalomu i giganta równoległego Pucharu Świata w snowboardzie). Tuż za Ledecką, ze stratą 0,15 sek. uplasowała się Amerykanka Lindsey Vonn, która już jutro może powalczyć o 19. triumf Pucharu Świata na tej trasie. Trzecią pozycję zajęła już wcześniej wspomniana, Tina Weirather, która do Czeszki straciła 0,54 sek.

Za czołową trójką dzisiejszego treningu uplasowały się kolejno Cornelia Huetter (+0,64 sek.), Breezy Johnson oraz Elena Fanchini, która od wtorkowej zwyciężczyni była gorsza o zaledwie 0.02 sek., co dało jej drugą pozycje. Dziś jednak Włoszka straciła znacznie więcej, bo 1.15 sek. Siódmy czas uzyskała Jacqueline Wiles (+1,37 sek.), ósma była Kira Weidle, a dziewiąta Alice McKennis. Czołową dziesiątkę zamknęła Ramona Siebenhofer (+1,43 sek.).

Aktualna liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin była dziś 12. (+1,56 sek.) ex aequo z Nicole Schmidhofer oraz Vereną Stuffer, co można uznać za pory sukces nawet jeśli to tylko trening, gdyż jak wiadomo Shiffrin specjalizuje się w konkurencjach technicznych i rzadko kiedy startuje w zjeździe. Oby Amerykance tak powiodło się w zawodach.

W dzisiejszym treningu wzięło udział 58 zawodniczek, z czego 5 nie ukończyło przejazdu.

Nieszczęśliwy upadek zaliczyła reprezentantka gospodarzy Marie-Michele Gagnon, która najprawdopodobniej doznała urazu ramienia. Kanadyjka natychmiast przewieziona została do szpitala.

Pełne wyniki 2. treningu zjazdu

Już jutro pierwszy dzień rywalizacji Pucharu Świata w Lake Louise. O godz. 20:30 zawodniczki ruszą do pierwszego w tym sezonie zjazdu.