Alpejski PŚ w Lake Louise: Kto najlepszy w pierwszym zjeździe? (lista startowa)

fot. Stefho74 / CC BY NC SA

fot. Stefho74 / CC BY NC SA

Przed nami kolejne starcie zawodników w ramach alpejskiego Pucharu Świata. Tym razem w akcji zobaczymy najlepszych zawodów w zjeździe. 

Rywalizacją mężczyzn przeniosła się za ocean. Dzisiaj startują zawody Pucharu Świata w Lake Louise. Przed rokiem organizatorom nie udało się przeprowadzić zmagań z powodu słabych warunków śnieżnych. Teraz odwołano dwa treningi, które zaplanowano w środku tygodnia. Wczorajszą próbę udało się jednak przeprowadzić i dzisiejszy konkurs zjazdów nie jest zagrożony. Dwa lata temu w zjeździe triumfował tutaj Aksel Lund Svindal.

Zjazd mężczyzn to konkurencja, która była najbardziej nieprzewidywalna w  minionym sezonie. W klasyfikacji końcowej triumfował Włoch Peter Fill, który nie wygrał ani jednego konkursu. Trzykrotnie plasował się jednak na drugim miejscu a raz był trzeci. Dwie wiktorie i jedno drugie miejsce na pierwszą lokatę w “generalce” nie pozwoliły Kjetilowi Jansrudowi. Norweg musiał zadowolić się miejscem drugim. Trzecim zawodnikiem był kolejny z Włochów Dominik Paris.

Trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Zwłaszcza patrząc na wyniki minionej zimy. Zwracać będziemy jednak uwagę na nazwiska: Fill, Paris, Jansrud, Svindal, Theaux, Mayer, Franz i Feuz. Może będzie jakaś niespodzianka? Start rywalizacji zaplanowano na 20:15 czasu polskiego. Transmisja w Eurosporcie od 20:05.

Polskę reprezentować będzie Michał Kłusak, który na treningu zajął 80. miejsce. W zawodach powinno być lepiej, gdyż startuje tylko 75 alpejczyków. Wystarczy zatem ukończyć przejazd, aby poprawić pozycję z treningu. Jako pierwszy pojedzie Słoweniec Bostjan Kline, drugi Manuel Osborne-Paradis, trzeci Peter Fill. Numer 5 dostał Kjetil Jansrud, 7 Beat Feuz, 9 Dominik Paris, 11 Erik Guay, 13 Aksel Lund Svindal, 15 Matthias Mayer, 17 Hannes Reichelt, 19 Adrien Theaux. Michał Kłusak wystartuje z numerem 67.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.