Alpejski PŚ w Lake Louise: Komentarze zawodniczek po drugim zjeździe

Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

Wczoraj drugą wygraną w zjeździe w Lake Louise zanotowała Ilka Stuhec. Obok niej na podium stanęły Lara Gut i Edit Miklós. Sprawdzamy co do powiedzenia miały najlepsze zawodniczki zjazdu.

Zwyciężczyni zawodów przyznała, że sporą przewagą był dla niej niski numer startowy – Uważam to za dużą korzyść, ponieważ w tej chwili opady śniegu są coraz gorsze. Jednak ścigasz się z takim numerem jaki dostaniesz i po prostu starasz się dać z siebie wszystko. Musiałam się uspokoić po wczorajszych wydarzeniach i przygotować do dzisiejszego wyścigu, co zdaje się wyszło mi całkiem dobrze – powiedziała Słowenka.

Chociaż po przekroczeniu linii mety na twarzy Lary Gut było pojawiło lekkie rozczarowanie, że nie objęła prowadzenia to później u Szwajcarki było widać już uśmiech. – W końcu udało mi się stanąć na podium (w zjeździe), więc jest wspaniale. Po raz pierwszy od roku czuję, że wiem co robię na tym stoku. To zauważalny postęp i czekam teraz na jutrzejszy super-G. Mam zamiar spróbować wykonać jeszcze czystszy i szybszy przejazd – powiedziała Gut.

Po raz drugi w karierze na podium mogła stanąć Węgierka Edit Miklós. – Mam nadzieję, że następnym razem gdy będę na podium to będzie to drugie miejsce, a potem pierwsze. Wczoraj nie miałam tyle szczęścia co dzisiaj. Tym razem pogoda mi sprzyjała. Myślę, że pierwsze numery były szczęśliwe. W sporcie takim jak ten czasem Ty masz szczęście, a czasem ktoś inny. Tym razem miałam je ja, ponieważ zostawiły mi ten numer – powiedziała Miklós, która startowała wczoraj jako pierwsza.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.