Alpejski PŚ w Lake Louise. Kilde przed Kline na drugim treningu

W drugim treningu przed zjazdem w kanadyjskim Lake Louise najlepszy okazał się Norweg Aleksander Aamodt Kilde, który wyprzedził Słoweńca Bojana Kline. Trzecie miejsce zajął Austriak Max Franz.

Kilde przejechał trasę piątkowego zjazdu w czasie 1:44.68 min. Dość niespodziewanie drugie miejsce zajął Słoweniec, który miał w swej karierze kilka bardzo dobrych startów. Bostjan stracił do zwycięzcy treningu 0,42 sek. Austriacki weteran Max Franz przejechał w czasie gorszym o 0,49 sek. od Norwega.

Rodzynek spoza Europy

W treningu czołówka została zdominowana przez zawodników z krajów alpejskich. Wyjątkiem był czwarty dziś Amerykanin Ryan Cochran-Siegle. Kolejne miejsca zajęli Szwed Felix Monsen, Niemcy Andreas Sander i Dominik Schwaiger, Austriak Matthias Mayer, Włoch Dominik Paris i Szwajcar Niels Hintermann.

Gospodarze bez jasnych punktów

Zupełnie nie udał się za to trening reprezentantom Kanady. Najlepszy z nich James Crawford był 27. Niemniej wobec dominacji Europejczyków był to i tak trzeci najlepszy wynik wśród zawodników z kontynentu, na którym zawody będą odbywane. Pierwszy zjazd sezonu zaplanowany jest na piątek na godzinę 20 czasu środkowoeuropejskiego.