Alpejski PŚ w Lake Louise. James Crawford najlepszy na pierwszym treningu zjazdu

Screen - Eurosport

Szybkościowcy rozpoczynają sezon w kanadyjskim Lake Louise. Najlepszy rezultat na trasie pierwszego treningu osiągnął Kanadyjczyk James Crawford.

Screen – Eurosport

Alpejski Puchar Świata przenosi się zza ocean. Przed piątkowym zjazdem zaplanowano naturalnie trzy treningi. Dla specjalistów od konkurencji szybkościowych nadchodzący weekend jest pierwszą okazją tej zimy na rywalizację na najwyższym poziomie. Na liście startowej wtorkowej próby znalazło się aż 82 narciarzy. 

Pierwszy trening zjazdu w sezonie dla Kanadyjczyka

Pierwszy treningowy zjazd zakończył się z nazwiskiem Jamesa Crawforda na szczycie tabeli. Mający za sobą świetną końcówkę ubiegłego sezonu zawodnik gospodarzy wykręcił czas 1:49,08 minuty. Cztery setne gorszy rezultat zanotował Włoch Mattia Casse.

Trzecie miejsce zajął startujący z wysokim numerem Cyprien Sarrazin (+0,31 sek.) z Francji. Na kolejnych pozycjach różnice czasowe były niewielkie. Tuż za czołową trójką znaleźli się: Daniel Hemetsberger, Otmar Striedinger, Johan Clarey, Christof Innerhofer i Stefan Rogentin.

Wszelkie zmagania na stoku Men’s Olympics w tym tygodniu zaplanowano na 20:30. W środę i w czwartek odbędą się pozostałe treningi. W piątek będzie mieć miejsce zjazd, a w sobotę i niedzielę supergiganty.

Wyniki treningu

Źródło: informacja własna