Alpejski PŚ w Lake Louise. Hat trick Sofii Goggi. Shiffrin szósta

20:07, 05.12.2021 Tomasz Lutek

Sofia Goggia okazała się najlepsza w inauguracyjnym supergigancie sezonu 2021/22. To już trzecie z rzędu zwycięstwo Włoszki w kanadyjskim Lake Louise. Druga była Lara Gut-Behrami. Trzecie miejsce przypadło Mirjam Puchner. Liderka klasyfikacji Pucharu Świata Mikaela Shiffrin zajęła 6. miejsce.

Goggia nie do zatrzymania

Występy Sofii Goggi w Lake Louise można uznać za niesamowicie udane. Włoszka przez cały weekend nie miała sobie równych. W imponującym stylu wygrała oba zjazdy. I choć triumf w supergigancie nie przyszedł łatwo jej osiągniecie jest warte podkreślenia. Druga na mecie Lara Gut-Behrami straciła do Goggi 0,11 sek. Szwajcarka może być z siebie zadowolona, gdyż ostatnio uskarżała się na problemy z oddychaniem. W efekcie w zjazdach zajęła odpowiednio 17. i 23. miejsce. Niedzielne podium uzupełniła Mirjam Puchner. Austriaczka przegrała z Włoszką o 0,44 sek. i drugi dzień z rzędu ukończyła zawody na 3. miejscu.

Włoskie odrodzenie

Przy okazji zjazdów wspominaliśmy o dobrych wynikach Austriaczek. Tym razem ich rezultaty wyrównały Włoszki. Do tej pory oprócz Sofii Goggi próżno szukać było pozytywów we włoskiej kadrze narciarskiej. W konkurencjach technicznych zawodziła Marta Bassino. Wśród mężczyzn Dominik Paris zawodził w konkurencjach szybkościowych. W supergigancie w Lake Louise aż 3 reprezentantki tego kraju uplasowały się w czołowej "10". Goggia zwyciężyła, Federica Brignone była 5. a Elena Curtoni 7.

Shiffrin znacznie lepsza

Po nieudanych występach w zjeździe Mikaela Shiffrin dobrze spisała się w niedzielnym supergigancie. Przez większą część trasy notowała nawet najlepsze międzyczasy, jednak dolny odcinek przejechała stosunkowo wolno. Ostatecznie zajęła 6. lokatę, co z pewnością może uznać za sukces. Amerykanka pozostała liderką klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata. Teraz panie przeniosą się do szwajcarskiego Sankt Moritz, gdzie w przyszły weekend zmierzą się w dwóch supergigantach.