Alpejski PŚ w Lake Louise. Goggia zdetronizowana. Suter zwycięska

fot. Andrea Miola

Corinne Suter wygrała pierwszy w sezonie 2022/23 supergigant rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Lake Louise. Druga była Cornelia Huetter, a trzecia Ragnhild Mowinckel. Dopiero piąte miejsce zajęła zwyciężczyni z poprzednich dni – Sofia Goggia.

fot. Andrea Miola

Weekend ścigania na długich nartach w Lake Louise zakończył pierwszy w sezonie 2022/23 supergigant. Po dwóch dniach rywalizacji w zjeździe i triumfach Sofii Goggii, łatwo było wytypować faworytkę niedzielnych zmagań. Włoszka na trasę ruszyła z numerem 12, jednak nie zdołała odnieść triumfu.

Suter wreszcie się doczekała

Najlepsza w supergigancie okazała się Corinne Suter. Szwajcarka od początku weekendu prezentowała się świetnie, jednak w zjazdach wystarczyło to tylko i aż do miejsc na podium. Tym razem w obliczu słabszej dyspozycji Goggii i świetnie złożonego przejazdu odniosła triumf. Druga ze stratą jedynie 0,02 sek. była Cornelia Huetter. Dla Austriaczki to kolejne podium w Lake Louise. Wcześniej udało jej się to w piątkowym zjeździe. Podium uzupełniła Ragnhild Mowinckel. Norweżka ze zwyciężczynią przegrała 0,16 sek.

Szalona pogoń Włoszki

Sofia Goggia popełniła natomiast duże błędy w górnej części trasy. Miała problem z utrzymaniem właściwej linii w skrętach. Na płaskim była jednak w stanie uzyskać najlepsze międzyczasy, co w ostatecznym rozrachunku wystarczyło do piątej lokaty. Tym samym przerwana została imponująca seria zwycięstw Włoszki w Lake Louise. Czwarta w niedzielnych zawodach była Mirjam Puchner, szósta Elena Curtoni, siódma Ramona Siebenhofer, natomiast ósma Marie-Michelle Gagnon. Nieudany start zaliczyła Federica Brignone. Zwyciężczyni klasyfikacji supergigantowej za ubiegły sezon zajęła dopiero 26. lokatę. Można zatem stwierdzić, że wciąż nie jest w optymalnej formie.

Za tydzień panie przeniosą się do Sestiere, gdzie wystartują w konkurencjach technicznych. Do rywalizacji na długich nartach powrócą 16 grudnia w Sankt Moritz.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna