Alpejski PŚ w Lake Louise. Goggia po raz kolejny najlepsza w zjeździe. Shiffrin bez punktów

22:22, 04.12.2021 Tomasz Lutek
reo

Sofia Goggia wygrała 2. zjazd rozgrywany w ramach zawodów alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise. Drugie miejsce zajęła Breezy Johnson. Podium uzupełniła Corinne Suter. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Mikaela Shiffrin ukończyła na odległej i niepunktowanej lokacie.

Gwiazdy Lake Louise

Zarówno Sofia Goggia jak i Breezy Johnson nie mają sobie równych w Kanadzie. W piątek również to Włoszka triumfowała przed reprezentantką Stanów Zjednoczonych. Tym razem obie panie dzieliło 0,84 sek. Trzecia była Corinne Suter ze stratą 0,98 sek. do zwyciężczyni. Szwajcarka również prezentuje dobrą formę. W 1. zjeździe zajęła piąte miejsce.

Dobry start Austriaczek

Od początku weekendu świetnie prezentowały się reprezentantki Austrii. W sobotnim zjeździe 4. miejsce zajęła Cornelia Huetter, 5. Christine Scheyer, a 7. Mirjam Puchner. Ta ostatnia w czwartek stanęła na najniższym stopniu podium. Oprócz wspomnianych pań tuż za czołową "10" uplasowały się Ramona Siebenhofer i Tamara Tippler.

Przewidywalne zawody

W czasie zjazdów w Lake Louise próżno szukać było niespodzianek. Co ciekawe aż 7 zawodniczek zdołało dwa dni z rzędu uplasować się w najlepszej "10". Poza Goggią, Suter i Johnson są to również Nadia Delago, Mirjam Puchner, Kira Weidle oraz Cornelia Huetter.

Słaba Shiffrin

O nieudanym występie może mówić Mikaela Shiffrin. I choć specjalizuje się w konkurencjach technicznych, to w Lake Louise triumfowała już dwukrotnie w karierze. Amerykanka zjazd ukończyła na 38. miejscu i nie zdobyła żadnych punktów. Poprzedni dzień także nie był dla niej najlepszy, zajęła 26. pozycję. Przypomnijmy, że w Kanadzie nie pojawiła się Petra Vlhova. Mikaela jest zatem wciąż liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.