Alpejski PŚ w Lake Louise. Faworyci na czele drugiego treningu

fot. Andrea Miola

W związku z odwołaniem drugiego treningu w Lake Louise, mającego odbyć się w środę, to czwartkowy trzeci trening był w praktyce tym drugim. Zawodnicy mieli tym razem do pokonania mniejszy dystans, co widać po czasach ich przejazdów, o ponad 20 sekund krótszych od tych ze środy. Najlepszy z nich uzyskał lider Pucharu Świata, Marco Odermatt.

fot. Andrea Miola

Lider wysyła ostrzeżenie

Przeprowadzony dwa dni temu pierwszy trening zjazdu mężczyzn w Lake Louise przed inauguracyjnymi zmaganiami w konkurencjach szybkościowych w Pucharze Świata przyniósł rezultaty, o których nie można powiedzieć, aby były bardzo przewidywalne. O ile pierwsze miejsce Kanadyjczyka Jamesa Crawforda można było przyjąć bez większego zaskoczenia, to druga pozycja Mattii Casse czy trzecia lokata Cypriena Sarrazina były raczej małą niespodzianką. Główni faworyci dużo lepiej spisali się przy drugiej okazji testowania trasy zjazdowej, po jednym dniu przerwy. Pierwsze miejsce zajął bowiem lider Pucharu Świata Marco Odermatt z czasem 1:26,52.

Kanadyjska nadzieja znów wysoko

Ponownie z dobrej strony pokazał się wspomniany już James Crawford, który znów znalazł się w czołowej trójce. Musiał jednak uznać wyższość nie tylko Odermatta, ale także Aleksandra Aamodta Kilde (+0,09 sek.), który był drugi. Crawford tym razem uplasował się na miejscu trzecim (+0,26 sek.). O jedną lokatę niżej sklasyfikowano Johana Clareya (+0,53 sek.). Piąty był Matthias Mayer, szósty Otmar Striedinger, a miejsce siódme współdzielili Matthieu Bailet i Vincent Kriechmayr.

Pełne wyniki

Pierwsze zawody w Lake Louise odbędą się już w piątek o godzinie 20:30. Alpejczycy na początek zmagań o punkty w Kanadzie zmierzą się w zjeździe. Na sobotę i niedzielę przewidziano natomiast rywalizację w supergigancie.

Źródło: własne