Alpejski PŚ w Lake Louise: Dziś pierwszy supergigant kobiet

fot. _T604 / CC BY NC ND

fot. _T604 / CC BY NC ND
fot. _T604 / CC BY NC ND

Po dwóch dniach rywalizacji w zjeździe w Lake Louise, panie zmieniają konkurencję, pozostając jednak w obrębie dyscyplin szybkościowych. Dziś w Kanadzie alpejki po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się w supergigancie.

Na razie rywalizacja w Lake Louise przebiegała pod dyktando Słowenki Ilki Štuhec. Wobec jej świetnej formy można spodziewać się, że równie w supergigancie będzie walczyła o zwycięstwo. Podobnie jak w zjeździe jej główną rywalką powinna być Szwajcarka Lara Gut. Wczoraj w zjeździe niezbyt dobrze spisała się Viktoria Rebensburg, ale super-G zazwyczaj wychodzą jej lepiej, więc również Niemka może być mocna. Z dobrej strony pokazuje się w Kanadzie Kajsa Kling. Zdarzyło jej się już stać na podium w supergigancie w PŚ. Powtórka jest całkiem możliwa.

W poprzednim roku w super-G w Lake Louise zwyciężyła Lindsey Vonn. Jej jednak w tym roku nie będzie na trasie. Drugie miejsce w ubiegłym roku miała Tamara Tippler a trzecie Cornelia Hütter. Jednak Tippler z powodu kontuzji również nie wystartuje, a Hütter wydaje się nie być obecnie w najlepszej formie. Wcześniejsze dwa supergiganty w Lake Louise w 2014 i 2013 roku wygrywała Lara Gut.

Pełna lista startowa

Pierwsza zawodniczka na trasę supergiganta wyjedzie o godzinie 19:00. Będzie to Włoszka Johanna Schnarf. Lara Gut wyjedzie na trasę jako siódma, Rebensburg z numerem 13., Kajsa Kling z 15. Ilka Štuhec z 17. Liderka PŚ Mikaela Shiffrin tak jak to bywało w zjeździe pojedzie z numerem 31.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.