Alpejski PŚ w Lake Louise: Drugie zwycięstwo Schmidhofer w zjeździe

22:12, 01.12.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 22:14, 01.12.2018

Austriaczka Nicole Schmidhofer odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim w Lake Louise. Po wczorajszym pierwszym w karierze triumfie w zjeździe, dziś powtórzyła ona swój sukces i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji zjazdowej. Na podium stanęła także Cornelia Hütter i Michelle Gisin.

Nicole Schmidhofer zaskakująco dobrze rozpoczęła sezon 2018/2019. Zawodniczka, która przed tym sezonem jeszcze nie wygrała zawodów Pucharu Świata, w swoich dwóch pierwszych startach w tej edycji Pucharu Świata zanotowała 100% skuteczność. Dziś mistrzyni świata w supergigancie z Sankt Moritz odniosła kolejne przekonujące zwycięstwo, pokonując drugą w rankingu dzisiejszych zawodów zawodniczkę - Cornelię Hütter - o 0,44 sek. Po raz kolejny na podium stanęła także Michelle Gisin, która wczoraj była druga. Tym razem jej jazda wystarczyła jedynie na zajęcie trzeciego miejsca, choć blisko było powtórki z wczoraj, gdyż z Hütter przegrała ona o zaledwie 0,03 sek. Tuż za podium znalazła się liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Mikaela Shiffrin, która uzyskała czas o 0,63 sek. gorszy od zwyciężczyni. Małą niespodzianką było piąte miejsce Nicol Delago, która w ten sposób była najlepszą z Włoszek. Dla Delago piąte miejsce w dzisiejszych zawodach to najlepszy wynik w karierze. Szansę na bardzo dobry wynik zaprzepaściła dziś Tina Weirather, która jechała w bardzo dobrym tempie, ale ominęła jedną z końcowych bramek i nie została sklasyfikowana.

Pełne wyniki 2. zjazdu

Jutro w Lake Louise odbędą się zawody w supergigancie, na pożegnanie z Ameryką Północną. Później rywalizacja w Pucharze Świata powróci do Europy.

Źródło: własne