Alpejski PŚ w Lake Louise: Drugi z zaplanowanych treningów również odwołany

fot. ann p / CC BY NC

fot. ann p / CC BY NC

Złe warunki pogodowe, deszcz ze śniegiem i wysokie temperatury sprawiły, że decyzja w sprawie czwartkowego treningu zjazdu mężczyzn w Lake Louise mogła być tylko jedna. Jazdy na trasie zawodów PŚ dziś nie będzie.

W Lake Louise w ostatnich dniach zapanowała niekorzystna dla narciarstwa pogoda. Również wczoraj nie udało się przeprowadzić treningu. Trasa jest mocno krytykowana przez samych zawodników. – Do pierwszego punktu pomiarowego jest to najgorsza trasa, z jaką miałem do czynienia w mojej karierze w Pucharze Świata – powiedział Aksel Lund Svindal cytowany przez blick.ch. Również aktualny mistrz świata Beat Feuz ma niezbyt dobrą opinię o tym odcinku trasy. – Tor w pierwszej części moim zdaniem nie jest gotowy. Dlatego w sobotę będzie raczej trudno wystartować od samego początku – mówił Szwajcar. Choć na jutro przewidywane są niższe temperatury, to prawdopodobnie trasa zostanie zmieniona i zawodnicy będą startować z niższej wysokości.

Zawody w zjeździe w Lake Louise mają odbyć się w sobotę. Wymagane jest, aby przed zawodami odbył się przynajmniej jeden oficjalny trening. W niedzielę natomiast zawodnicy powinni rywalizować w supergigancie, o ile pogoda nie pokrzyżuje im planów.

Źródło: blick.ch, skiweltup.tv

2 thoughts on “Alpejski PŚ w Lake Louise: Drugi z zaplanowanych treningów również odwołany

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.