Alpejski PŚ w Lake Louise: Christine Scheyer najszybsza w pierwszym treningu zjazdu

fot. Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images Europe

fot. Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images Europe

Za nami pierwszy trening zjazdu pań w Lake Louise. Najszybsza na trasie Men’s Olympic okazała się Christine Scheyer. Na starcie stanęło 56 alpejek. 

Od wtorku do czwartku w Lake Louise zaplanowane są treningi zjazdowe pań przed piątkowym i sobotnim zjazdem Pucharu Świata. Pierwszy trening rozpoczął się z ok. 40-minutowym opóźnieniem. Christine Scheyer trasę Men’s Olympic pokonała w czasie 1:50.61, co pozwoliło jej na wygranie pierwszego treningu. O 0,21 sek. wolniejsza była Romane Miradoli, a o 0,47 sek. Tamara Tippler. Na czwartej pozycji sklasyfikowana została Ramona Siebenshofer (+0,51 sek.), a piąta była Michelle Gisin (+0,71 sek.).  Kolejne lokaty zajęły: Priska Nufer (+0,76 sek.) oraz ex aequo Lin Ivarsson – która potencjalnie w zawodach Pucharu Świata byłaby zdyskwalifikowana za ominięcie bramki, Jasmine Flury i Nicole Schmidhofer (+0,86 sek.). Czołową dziesiątkę treningu zamknęła, powracająca do rywalizacji w Pucharze Świata Ilka Stuhec (+0,87 sek.).

Na starcie pojawiły się również Mikaela Shiffrin, która miała 21. czas treningu (+1,63 sek.) i Ester Ledecka sklasyfikowana na 26. pozycji (+2,08 sek.)

Pełne wyniki 1. treningu

Kolejny trening zaplanowany jest w środę o godz. 20:30.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.