Alpejski PŚ w Lake Louise bez Maryny Gąsienicy-Daniel i Petry Vlhovej

fot. Michela Andreola

Już dziś w kanadyjskim Lake Louise  odbędzie się pierwszy trening zjazdu kobiet przez zawodami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Jednak na próżno można szukać na liście startowej reprezentantek Polski czy reprezentantek Słowacji. Maryna Gąsienica-Daniel i Petra Vlhova nie zdecydowały się na udział w tej części Pucharu Świata, przygotowując się już do zawodów, które przeprowadzone zostaną w Europie.

fot. Michela Andreola

Polka bez szans w Ameryce

W poprzedni weekend alpejki startujące w Pucharze Świata miały okazję powalczyć o punkty w Killington. Niestety nie wszystkie zawodniczki, które się tam udały dostały szansę występu. Głównymi poszkodowanymi były narciarki, które planowały występ wyłącznie w gigancie, jak reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel. Polka pojechała za Ocean Atlantycki tylko na jedne zawody, które niestety po przejeździe pierwszych dziewięciu konkurentek zostały przerwane i odwołane. W slalomie, który odbył się dzień później Gąsienica-Daniel już nie startowała i nie pokaże się ona także w żadnych zawodach w Lake Louise.

Konkurencje szybkościowe nie dla Vlhovej

W programie Pucharu Świata w Lake Louise znalazły się dwa zjazdy (zaplanowane na piątek i sobotę) i supergigant (zaplanowany na niedzielę). Wcześniej zostaną zorganizowane trzy treningi, z których pierwszy rozpocznie się już dziś o godzinie 21:00. Choć w poprzednim sezonie Petra Vlhova przyzwyczaiła nas do tego, że jest w stanie startować i zajmować wysokie miejsca we wszystkich konkurencjach, to tym razem w Lake Louise jej nie zobaczymy. Słowaczka najprawdopodobniej nie pojawi się także w kolejny weekend w Sankt Moritz. Vlhova na razie nie powraca jednak do Europy, a zostaje w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Coppert Mountain, gdzie będzie trenować w najbliższym czasie.

Źródło: własne/neveitalia.it