Alpejski PŚ w Lake Louise: Beat Feuz najlepszy na drugim treningu

22:39, 22.11.2018 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 22:44, 22.11.2018

Dziś późnym wieczorem polskiego czasu w kanadyjskim Lake Louise odbył się drugi już trening zjazdowców, w którym najlepszy okazał się Beat Feuz. Na starcie stanęło 81 zawodników.

Szwajcar pokonał trasę w czasie 1:45,90 sek., co dało mu przewagę dokładnie 1,17 sekundy nad drugim Dominikiem Parisem z Włoch. Jako trzeci na mecie zameldował się Johannes Kroell ze stratą 1,32 sekundy do lidera. Różnice czasowe pomiędzy kolejnymi zawodnikami okazały się niewielkie: czwarty Niels Hintermann okazał się od Feuza gorszy o 1,45 s, a piąty Adrien Theaux o 1,58 s. Kolejne lokaty zajęli: Carlo Janka (+1,68), Aleksander Aamodt Kilde (+1,87) i Josef Ferstl (+1,91). Dziewiąty był Adrian Smiseth Sejersted (+2,05), a czołową dziesiątkę zamknął Vincent Kriechmayr (+2,06). Warto wspomnieć o czternastym miejscu Kjetila Jansruda (+2,40), jak i o dopiero dwudziestej szóstej pozycji Christofora Innerhofera (+2,98). Na starcie nie pojawił się reprezentant gospodarzy z piątym numerem startowym, Erik Guay.

Wyniki drugiego treningu

Na jutro zaplanowano ostatni już trening zjazdowców, a w sobotę czeka nas pierwszy Puchar Świata w tej konkurencji w tym sezonie.