Alpejski PŚ w Kvitfjell: Zapowiedź pierwszego zjazdu mężczyzn (lista startowa)

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie
fot. Andrew Baillie

W norweskim Kvitfjell odbędą się pierwsze po MŚ w Sankt Moritz zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Panowie będą rywalizować w zjeździe, który znalazł się dodatkowo w programie zawodów z powodu odwołania zmagań w Lake Louise.

Według wstępnego kalendarza PŚ w Kvitfjell miały się odbyć tylko jedne zawody w zjeździe i jedne w supergigancie. Jednak postanowiono zrezygnować z drugiego treningu zjazdu i w jego miejsce ulokować odwołany zjazd z Lake Louise. W ten sposób dwa następne dni w alpejskim PŚ mężczyzn będą przeznaczone na rywalizację w zjeździe o punkty do klasyfikacji. Zjazd to konkurencja, w której brak w tym sezonie jednego, głównego faworyta. Dotąd każde zawody, włącznie z Mistrzostwami Świata miały innego zwycięzcę. W klasyfikacji zjazdu różnice są bardzo małe i może jeszcze dojść do dużych przetasowań.

Liderem zjazdu jest Peter Fill, drugie miejsce zajmuje Kjetil Jansrud, a trzecie Dominik Paris, chociaż Fill nie wygrał jeszcze żadnych zawodów w tym sezonie.

Kvitfjell jest dość często odwiedzane przez alpejczyków ścigających się w Pucharze Świata. Pierwsze zawody tego cyklu miały tam miejsce w 1995 roku. W Kvitfjell przeprowadzono również zawody w konkurencjach szybkościowych w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer w 1994 roku. W poprzednim roku zjazd wygrał Dominik Paris. Drugi był Valentin Giraud Moine, a trzeci Steven Nyman. Giraud Moine i Nyman nie wystąpią, gdyż obaj zostali kontuzjowani w zawodach w Garmisch-Partenkirchen. Norwescy kibice liczą z pewnością na dobre występy Kjetila Jansruda i Aleksandra Aamodta Kilde.

W treningu przed zjazdem najlepszy był Erik Guay, drugi czas miał Hannes Reichelt, a trzeci Brice Roger.

Lista startowa

Zawody rozpoczną się o godzinie 11:15. Z numerem 1. pojedzie Patrick Küng, z 9. Kjetil Jansrud, z 13. Dominik Paris, a Peter Fill 15. W Pucharze Świata zadebiutuje Szwajcar Gilles Roulin, który w tym sezonie wygrał klasyfikację generalną Pucharu Europy oraz klasyfikację zjazdu i supergiganta.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.