Alpejski PŚ w Kvitfjell. W niedzielę ostatnia szansa Maryny Gąsienicy-Daniel (lista startowa)

Foto: Stefan Brending

Powoli dobiega końca sezon PŚ w narciarstwie alpejskim. A jeszcze szybciej kończy się weekend z konkurencjami szybkościowymi w Kvitfjell. W niedzielę 5 marca panie pojadą w supergigancie. Dla Maryny Gąsienicy-Daniel to ostatnia szansa na punkty w tym sezonie

Przedostatni supergigant, ostatnia szansa

Niedzielny supergigant jest przedostatnim supergigantem w sezonie. Niemniej dla naszej zawodniczki to ostatnia szansa na punkty w tej konkurencji – w finałowej rywalizacji w andorskim Soldeu wystąpi bowiem tylko czołówka konkurencji. Nasza zawodniczka pojedzie z nr 44. Faworytki oczywiście pokażą się na trasie znacznie wcześniej.

Wiele faworytek, Shiffrin czeka na rekord 

Liderką klasyfikacji supergiganta jest Elena Curtoni z Włoch. Pojedzie z nr 12. Czuje ona na plecach oddech Lary Gut-Behrami. Szwajcarka ma nr 15. Mimo startu u siebie pozycję liderki supregiganta straciła Ranhild Mowinckel (nr 10) – słabo poszedł jej piątkowy start. Wygrała go Austriaczka Cornelia Huetter (nr 14). Nie można zapominać o Mikaeli Shiffrin (nr 7). Amerykanka nie jest główną faworytką, ale wygrywać supergiganty zdarzało jej się nie raz. Jeśli jej się to w niedzielę uda wyrówna rekord Ingemara Stenmarka – będzie to bowiem jej zwycięstwo nr 86.

lista startowa

źródło: wiadomość własna