Alpejski PŚ w Kvitfjell: Trzecie w sezonie zwycięstwo Dominika Parisa w zjeździe

13:08, 02.03.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 07:40, 03.03.2019

Włoch Dominik Paris zwyciężył dziś w zawodach alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe, które odbyły się w norweskim Kvitfjell. Dla Parisa to trzecie zwycięstwo w tej konkurencji w sezonie 2018/2019. Jednak pomimo tego, że zwyciężał najczęściej, liderem zjazdu jest wciąż Beat Feuz, który był dziś drugi. Podium uzupełnił Matthias Mayer.

Nie ma żadnych wątpliwości, że sezon 2018/2019 jest najlepszym w karierze Dominika Parisa. Chociaż Włoch dziś wywalczył trzecie zwycięstwo w sezonie w zjeździe to do zdobycia małej kryształowej kuli brakuje mu całkiem sporo. Beat Feuz, który dziś zajął drugie miejsce ze stratą 0,25 sek. do Parisa, jeździ w tym sezonie bardzo równo i zbiera sporo punktów za każde zawody. Ze zjazdowego podium nie schodzi on odkąd wygrał w Braver Creek na początku grudnia. Później dwukrotnie był trzeci i trzy razy drugi. Paris traci teraz 80 punktów do Szwajcara, a do końca sezonu pozostały już tylko jedne zawody. Na podium stanął dziś także Matthias Mayer. Jego strata do Parisa wyniosła 0,37 sek. Mayer w czołowej trójce zjazdu znalazł się w tym sezonie po raz pierwszy. Jego poprzednie występy kończyły się miejscami w drugiej części pierwszej dziesiątki, w drugiej dziesiątce lub wypadnięciem z trasy.

Na pozycji czwartej sklasyfikowany został drugi ze Szwajcarów, Mauro Caviezel. Po dobrym początku sezonu, Caviezel później zaczął jeździć w kratkę i można powiedzieć, ze dzisiejsza jazda Szwajcara dobrze się w ten schemat wpasowuje. Na miejscu piątym uplasował się Vincent Kriechmayr, na szóstym Otmar Striedinger, na siódmym Steven Nyman, a na ósmym najlepszy z reprezentantów gospodarzy - Kjetil Jansrud. W czołowej dziesiątce zmieścili się także Jared Goldberg i Johan Clarey.

Pełne wyniki zjazdu

Jutro w Kvitfjell odbędą się zawody w supergigancie. Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 11:00.

Źródło: własne