Alpejski PŚ w Kvitfjell. Powrót klasyka bez mistrzyni. Mikaela Shiffrin walczy o rekord, a Maryna Gąsienica-Daniel o pierwsze punkty (lista startowa)

screen - eurosport

Po 17 latach norweskie Kvitfjell wraca jako gospodarz kobiecego Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W sobotę 3 marca pierwsza odsłona – supergigant. Zabraknie z przyczyn rodzinnych świeżo wykreowanej mistrzyni świata – Włoszki Marty Bassino. Zobaczymy na starcie za to Marynę Gąsienicę-Daniel, która w tym sezonie punktów supergigantowych jeszcze nie ma.

screen – eurosport

Bez mistrzyni za to z liderką

Marta Bassino miała początkowo startować w Kvitfjell, ale ze względu na tragedię rodzinną opuściła norweski kurort. Kurort, który był areną olimpijską w 1994 roku, ale który kojarzy się głównie z rywalizacją panów. Panie wystartują tu po raz pierwszy od 2006 roku. Na starcie nie zabraknie liderki PŚ i faworytki gospdarzy – Ranghild Mowinckel (nr 13). Pojedzie też wiceliderka PŚ – Lara Gut-Behrami (nr 8) i trzecia w tej klasyfikacji Federica Brignone (nr 7).

Wicemistrzyni świata po rekord, Maryna po punkty

Wystartują też pozostałe medalistki MŚ. Na uwagę zwraca start srebrnej medalistki z Courchevel/Meribel Mikaeli Shiffrin (nr 9). Amerykanka jeśli wygra wyrówna rekord Ingemara Stenmarka w ilości zwycięstw, który przypomnijmy wynosi 86 wygranych. Nie zabraknie też brązowych medalistek z francuskiego czempionatu. Mowa o drugiej nadziei Norwegów Kajsie Vickhoff Lie (nr 19) i Austriaczce Cornelii Huetter (nr 14). One powalczą o zwycięstwo. A o pierwsze punkty supergigantowe powalczy nasza Maryna Gąsienica-Daniel, która wyruszy na trasę z nr 45. Start zaplanowany jest na godzinę 10:30.

lista startowa

źródło: wiadomość własna